خرداد ۲, ۱۴۰۱

احتمال افزایش شدید قیمت مونرو در هفته آینده و دلایل آن

  • توسط حامد پاکدامن
  • اکتبر 5, 2018
  • 0
احتمال افزایش شدید قیمت مونرو در هفته آینده و دلایل آن هاردفورک مونرو

چند روز آینده می‌تواند روزهای حساسی برای علاقمندان و سرمایه‌گذاران روی ارز دیجیتال مونرو باشد. دلیلش نیزایجاد هاردفورک در شبکه مونرو است که قرار است در روز ۱۸ اکتبر ۲۰۱۸ (۲۶ مهرماه ۹۷) اجرایی شود. این امر می‌تواند به افزایش شدید قیمت مونرو تا لحظه اجرایی شدن هاردفورک جدید بیانجامد. البته این هاردفورک قرار نیست شبکه‌ای جدید را ایجاد کند. هدف از این هاردفورک صرفا بهبود قابلیت‌های شبکه است. اما این قابلیت‌ها کدامند؟

یکی از مواردی که در هاردفورک جدید ارز دیجیتال مونرو مد نظر قرار گرفته، کاهش کارمزدهای تراکنش است. این کار با کاهش اندازه تراکنش صورت می‌گیرد. مونرو با کاهش کارمزد تراکنش قصد دارد به گزینه‌ای جذاب‌تر برای کسانی که قصد ارسال پول به صورت ناشناس را دارند تبدیل شود و به این ترتیب، به عنوان رقیبی جدی برای ارزهایی با کارمزد پایین وارد میدان خواهد شد. کاهش کارمزد مونرو در نهایت به افزایش جذابیتش در بازار و در نتیجه، افزایش ارزش آن می‌انجامد. برخی کارشناسان بر این باورند که مونرو پس از اجرایی کردن این هاردفورک می‌تواند رشد خوبی در بازار داشته باشد.

دومین تغییری که این هاردفورک به همراه دارد، اصلاح الگوریتم گواه اثبات کار (PoW) است تا مونرو همچنان در برابر استخراج در برابر تجهیزات اسیک (ASIC) مقاوم باشد. هدف مونر از مقاومت در برابر استخراج با اسیک، اطمینان از نامتمرکز ماندن شبکه است. به این ترتیب، بر خلاف بیت کوین و برخی ارزهای دیجیتال دیگر، کنترل شبکه در دست چند استخر محدود و قدرتمند استخراج نخواهد بود. از آنجا که مقاومت در برابر اسیک و در نتیجه نامتمرکزبودن شبکه یکی از مزیت‌های مونرو به شمار می‌رود، همین امر می‌تواند به افزایش ارزش آن در بازار کمک کند. در واقع، این به‌روزرسانی موجب جذب کاربرانی بیشتر برای مونرو خواهد شد.

مونرو هاردفورک اسیک

سومین اصلاح صورت گرفته در شبکه مونرو نیز به حداقل زمان حلقه به ۱۱ است. متصدیان استخرهای مونرو باید اطمینان یابند که این اندازه حلقه اجرایی شود، وگرنه توسط شبکه رد خواهد شد. این تغییر به چند دلیل بسیار مهم است. اول اینکه تعداد کاربرانی که از اندازه حلقه غیرپیش‌فرض استفاده می‌کنند بسیار پایین است. استفاده از اندازه حلقه غیرپیش‌فرض موجب کاهش امنیت در شبکه می‌شود. خلاصه اینکه این به‌روزرسانی جدید به افزایش امنیت و محرمانگی و نیز افزایش کارایی شبکه مونرو می‌انجامد. از آنجا که امنیت یکی از جذابیت‌های اصلی مونرو است، این هاردفورک می‌تواند به جذابیت بیشتر آن بیانجامد.

خلاصه اینکه مونرو قصد دارد جایگاه خود به عنوان قوی‌ترین و قابل‌اعتمادترین ارز دیجیتال را در بازار تثبیت کند. این احتمال وجود دارد که مونرو بخشی از سهم بازار سایر ارزهای دیجیتال را نیز به خود اختصاص دهد. در این صورت، ارزش مونرو در بازار به شدت افزایش خواهد یافت. به این ترتیب، مونرو فقط برای آن دسته از کاربرانی که خواستار پرداخت‌های ناشناس هستند جذاب نخواهد بود، بلکه برخی افراد به امید کسب سود بیشتر به خرید مونرو روی می‌آورند. شاید در آینده‌ای نه چندان دور، قیمت مونرو از حدود ۱۱۵ دلار کنونی به چند هزار دلار هم برسد.

در صورت علاقه به کسب درآمد با استخراج مونرو می‌توانید مطلب آموزشی با عنوان «راهنمای گام به گام ماینینگ (استخراج) مونرو با کارت گرافیک» را مطالعه بفرمایید. همچنین مطلب «بهترین سخت‌افزارهای ۲۰۱۸ برای استخراج مونرو» نیز می‌تواند برایتان جذاب باشد. 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads