مرداد ۱۷, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • تحلیل‌گر برجسته بازار سرمایه: بیت کوین تهدیدی برای طلا نیست!

تحلیل‌گر برجسته بازار سرمایه: بیت کوین تهدیدی برای طلا نیست!

  • توسط حامد پاکدامن
  • اکتبر 2, 2018
  • 0
بیت کوین تهدیدی برای طلا نیست!

بسیاری از سرمایه‌گذاران بیت کوین بر این باورند که راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری چندلایه نظیر شبکه لایتنینگ در نهایت سبب می‌شود بتواند از بیت کوین برای پرداخت‌های آنی (نظیر خریدهای روزمره) استفاده کرد. در مقابل، بسیاری از کارشناسان دیگر نیز می‌گویند که استفاده اصلی کوتاه‌مدت از بیت کوین به عنوان «طلای دیجیتال» است. در این میان، یک تحلیل‌گر بازار سرمایه در یکی از مشهورترین شرکت‌های پژوهشی دنیا بر این باور است که بیت کوین نمی‌تواند خلل چندانی در بازار طلا و سهم بازار آن ایجاد کند.

بیت کوین قرار نیست جای طلا را بگیرد

کریستوفر اینتون (Kristoffer Inton) تحلیل‌گر بازار سرمایه از موسسه سرشناس مورنینگ‌استار (Morningstar) به تازگی در یک مقاله گفته که اگر بیت کوین بتواند به عنوان یک سرمایه امن جای طلا را بگیرد، شاهد تغییری اساسی در بازار طلا خواهیم بود، زیرا ۴۰ درصد از خریداران طلا آن را به عنوان سرمایه‌گذاری می‌خرند.

مقایسه عملکرد بیت کوین و طلا

مقایسه عملکرد بیت کوین و طلا

آقای اینتون که از سال ۲۰۱۳ در این شرکت سرمایه‌گذاری حضور دارد در این مقاله نوشت که این شرکت چهارچوبی را برای ارزیابی سرمایه‌های مختلف به عنوان ابزاری برای ذخیره ارزش طراحی کرده است. نتایج به دست آمده از این چهارچوب نشاندهنده آن است که ارزهای دیجیتال عملکرد چندان خوشایندی نداشته‌اند و به همین دلیل، برای سرمایه‌گذاری بلندمدت بهتر است به سراغ طلا و خرید سهام برخی شرکت‌های خاص رفت.

او درباره این چهارچوب می‌گوید: «ما برای ارزیابی تهدیدات پیش رو، چهارچوبی طراحی کردیم که میزان امنیت هر دسته از سرمایه‌ها را ارزیابی می‌کند. معیارهایی نظیر نقدشوندگی، هدف، کم بودن عرضه، تقاضا در آینده و ماندگاری از جمله این موارد هستند. ما با استفاده از این چارچوب به این نتیجه رسیدیم که ارزهای دیجیتال نه چالشی برای طلا هستند و نه در آینده چالشی برای آن به شمار خواهند رفت.»

اگر شما به سرمایه‌گذاری بر روی تمایل دارید، توصیه می‌کنیم مطلب آموزشی با عنوان «سرمایه گذاری روی بیت کوین : نکاتی کاربردی برای تازه‌کاران» را مطالعه بفرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads