اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰

نقش بلاک‌ چین در افزایش اعتماد در تجارت بین‌الملل

  • توسط samsam
  • سپتامبر 30, 2018
  • 0
نقش بلاک‌ چین در افزایش اعتماد در تجارت بین‌الملل

مرکز پژوهشی اقتصاد بین‌الملل اتریش به تازگی در گزارشی به برسی اثرات بالقوه دیجیتالی‌سازی و استفاده از فناوری بلاک‌ چین بر دادوستد بین کشورهای مختلف پرداخته است. این گزارش تصویری مثبت از فناوری بلاک چین و هوش مصنوعی به تصویر کشیده است.

در این گزارش آمده است که فناوری بلاک چین به افزایش امنیت در تراکنش‌ها و در نتیجه، افزایش اعتماد بین طرفین می‌انجامد. همچنین، فناوری نامتمرکز می‌تواند به کاهش چشمگیر هزینه فرآیند ضمانت صادراتی نیز بیانجامد.

یکی از موارد دیگری که در این بررسی به آن اشاره شده، ضرورت پذیرش و استفاده گسترده از فناوری بلاک چین است که به عنوان یکی از پیش‌نیازها به منظور استفاده در صادرات و واردات عنوان شده است. نویسنده بر این باور است که فناوری بلاک چین ابتدا باید در بخش‌هایی نظیر بانکداری مورد استفاده قرار گیرد تا بتوان از آن به عنوان یک فناوری مطمئن برای تسهیل امور مربوط به تجارت بین‌الملل استفاده کرد.

اتریش رتبه یازدهم را در بین کشورهای اتحادیه اروپا در شاخص اقتصاد و جامعه الکترونیکی دارد. به همین دلیل، در این گزارش تاکید شده است که دانش و صنعت باید به شکلی هماهنگ به سمت توسعه فرصت‌های نوین دیجیتال حرکت کنند تا اتریش بتواند نقش پیشتاز را در آینده نوآوری به دست آورد.

در بخش پایانی این گزارش آمده است: «بخش خدمات به طور خاص می‌تواند از اتوماسیون و فروش آسان با استفاده از فناوری‌های نوینی نظیر بلاک چین و هوش مصنوعی بهره‌مند شود. این امر به ایجاد جهشی قابل توجه برای این صنایع می‌انجامد. توسعه خدمات جدید می‌تواند عامل پیش برنده برای شرکت‌های اتریشی باشد.»

گفتنی است شرکت‌های متعددی در سراسر دنیا به استفاده از فناوری دفترکل توزیع‌شده برای امور لجستیک و عملیات زنجیره تامین خود روی آورده‌اند. برای نمونه، شرکت والمارت برنامه‌ای برای مدیریت ارسال سفارشات بر بستر بلاک چین و با خودروهای هوشمند را در دست اجرا دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶