آذر ۹, ۱۴۰۱

راه‌اندازی اولین بانک رمزارزی در سوئیس

  • توسط حامد پاکدامن
  • سپتامبر 29, 2018
  • 0
راه‌اندازی اولین بانک رمزارزی در سوئیس

تیمی متشکل از چندین نفر از مدیران سابق بانک یو‌بی‌اس (UBS) سوئیس به تازگی موفق به جذب سرمایه‌ای به ارزش ۱۰۰ میلیون فرانک سوئیس (حدود ۱۰۴ میلیون دلار) شدند. این تیم قرار است یک بانک رسمی رمزارزی را در این کشور راه‌اندازی کند.

این بانک که سبا کریپتو ای‌جی (SEBA Crypto AG) یا به اختصار سبا (SEBA) نام دارد در شهر زوگ سوئیس مستقر خواهد شد. گفتنی است این شهر به خاطر فعالیت گسترده استارتاپ‌های حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال به دره رمزنگاری (Crypto Valley) مشهور شده است. سرمایه‌گذارانی حقیقی و حقوقی از کشورهای مختلف در تامین این سرمایه مشارکت داشتند.

این تیم اعلام کرده که با سرمایه دریافتی به طراحی و ارایه خدماتی به شرکت‌های حوزه صنعت رمزارز و نیز ارایه خدمات دادوستد ارزهای دیجیتال،‌ مدیریت سرمایه و صندوق سرمایه‌گذاری را برای موسسات علاقمند به حضور در این صنعت خواهد پرداخت.

سبا اکنون در حال اجرایی کردن فرآیند اخذ مجوز از اداره نظارت بر بازارهای مالی سوئیس (FINMA) است تا بتواند فعالیت خود را به صورت قانونی آغاز کند.

راه‌اندازی اولین بانک رمزارزی در سوئیس

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، اداره نظارت بر بازارهای مالی سوئیس تایید کرده که این فرآیند در حال اجراست. در صورت توافق نهایی و ارایه مجوز، سبا در نهایت می‌تواند شعبات فیزیکی و آنلاین خود را برای خدات رمزارزی و نیز معمول بانکی راه‌اندازی کند.

اندریاس امشواند (Andreas Amschwand) که در گذشته مدیر بین‌المللی صرافی‌ها و بازار پولی بانک یو‌بی‌اس بوده می‌گوید: «ما در سوئیس، سازمان‌های زیادی داریم که به دنبال ایجاد محیطی جامع برای تنظیم مقررات توسعه فناوری بلاک چین و نیز رشد پایدار و باثبات دارایی‌های ارزنگاری شده هستند. همه این موارد سبب می‌شود سوئیس مکانی ایده‌ال برای راه‌اندازی خدمات مالی جدید باشد.»

البته سبا تنها مجموعه‌ای نیست که به فکر دریافت مجوز و راه‌اندازی خدمات بانکی مبتنی بر ارزهای دیجیتال است. مدتی پیش بود که اعلام شد مجموعه سیرکل (Circle) که یک پلتفرم سرمایه‌گذاری و کیف پول ارز دیجیتال وابسته به موسسه مالی گلدمن-ساش است نیز به دنبال اخذ مجوز برای راه‌ادازی خدمات کارگزاری رمزارزی و نیز مبادله آنها در همه ۵۰ ایالت آمریکاست.

کانال تلگرام ارزنگار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads