خرداد ۳, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • مرورگر جدید اپرا: دارای کیف پول ارز دیجیتال و قابلیت مرورگری وب نامتمرکز

مرورگر جدید اپرا: دارای کیف پول ارز دیجیتال و قابلیت مرورگری وب نامتمرکز

  • توسط حامد پاکدامن
  • سپتامبر 27, 2018
  • 0
مرورگر جدید اپرا: دارای کیف پول ارز دیجیتال و قابلیت مرورگری وب نامتمرکز

شرکت اپرا (Opera) اعلام کرده که یک مرورگر دسکتاپ با نام لبز (Labs) طراحی کرده است که دارای کیف پول ارز دیجیتال بوده و با استفاده از آن می‌توان از محتوای وب نامتمرکز (Web 3.0) بازدید کرد. گفتنی است شرکت اپرا مدتی پیش اعلام کرده بود که قصد دارد قابلیت کیف پول ارز دیجیتال را به نسخه دسکتاپ خود بیافزاید.

بر اساس پست وبلاگی منتشر شده در وب‌سایت رسمی اپرا، این نسخه جدید از مرورگر به کاربران امکان دسترسی به وب نامتمرکز و نیز تراکنش‌ با برنامه‌های نامتمرکز (Dapp) را می‌دهد. گفتنی است این نسخه جدید (که هنوز در حالت آزمایشی قرار دارد) به صورت یک برنامه مستقل از مرورگر باثبات بر روی سیستم نصب خواهد شد.

اپرا تاکید کرده است که هیچ الزامی برای ایجاد کیف پول جدید برای کاربران وجود ندارد و کاربران می‌توانند همچنان کلید خصوصی کیف پول خود را به صورت سخت‌افزاری بر روی گوشی خود نگه دارند.

لبز امکان هماهنگی با مرورگر اندرویدی اپرا را نیز دارد و به این ترتیب می‌توان از امتیاز قفل سیستم تلفن برای افزایش امنیت تراکنش‌ها از طریق تایید اثرانگشت (برای تراکنش‌های مرتبط با ارز دیجیتال و نیز تراکنش‌های مربوط به نرم‌افزارهای نامتمرکز) استفاده کرد.

اپرا کیف پول ارز دیجیتال

اپرا از جمله شرکت‌هایی است که توجهی جدی به ارزهای دیجیتال دارد. این شرکت مدتی پیش راه‌حلی برای مقابله با کدهای مخرب استخراج ارز دیجیتال در وب سایت‌های مختلف ارایه کرد. این قابلیت، امکان متوقف کردن اجرای چنین کدهایی که معمولا برای استخراج مونرو به کار می‌روند را به کاربر می‌دهد.

اتصال نسخه اندروید به نسخه دسکتاپ

اگر از نسخه آزمایشی کیف پول اپرا ویژه اندروید استفاده می‌کنید، با شیوه زیر می‌توانید آن را به کیف پول دسکتاپ اپرا خود متصل کنید:

۱. ابتدا برنامه دسکتاپ را باز کنید.

۲. بر روی آیکون کریپتووالت (CryptoWallet) بر روی سایدبار کلیک کنید (این آیکون بالای آیکون دوربین اسنپ‌شات قرار دارد).

۳. بر روی «نشان دادن کد» (Reveal the code) کلیک کنید تا کیوآر کد ویژه‌ای که با اندروید باید اسکن شود به نمایش درآید.

۴. در اپرا ویژه اندروید هم بر روی نوار آدرس و سپس روی آیکون کیوآر کلیک کنید. به این ترتیب، کد کیوآر اسکن می‌شود.

۵. منتظر بمانید تا کیف پول‌تان باز شود. تاییدیه‌ای در اپرای اندروید و دسکتاپ دریافت خواهید کرد.

اکنون می‌توانید به وب‌سایت‌هایی نظیر https://www.airswap.io و https://www.cryptokitties.co سر بزنید و از این قابلیت جدید استفاده کنید.

گفتنی است در مطلبی با عنوان «وب نامتمرکز : گام بزرگ بعدی به سمت وب واقعی» به بررسی وب نامتمرکز یا همان وب ۳ (WEB 3.0) پرداختیم. 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads