مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

دش تکست : ارسال دش با پیامک امکان‌پذیر شد

  • توسط حامد پاکدامن
  • سپتامبر 26, 2018
  • 0
دش تکست : ارسال دش با پیامک امکان‌پذیر شد

دش تکست (Dash Text) یک سرویس کیف پول است که امکان انتقال ارز دیجیتال دش را از طریق پیامک فراهم می‌سازد. نسخه آزمایشی این سرویس به تازگی در ونزوئلا عرضه شده است.

این سرویس یک کد ۵ رقمی را به گوشی ارسال می‌کند. به این ترتیب هر کاربری می‌تواند بدون نیاز به اتصال به اینترنت، تراکنش ارسال و یا دریافت دش را به انجام رساند. در ونزوئلا فقط ۴۰ درصد از مردم به گوشی هوشمند دسترسی دارند. همچنین دسترسی به اینترنت به خاطر تورم بسیار زیاد در این کشور هم محدود است.

درباره پروژه دش تکست

لورنزو ری (Lorenzo Rey) که هم‌بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری پروژه دش تکست است می‌گوید دسترسی پایین مردم ونزوئلا به گوشی هوشمند و افزایش محبوبیت این ارز دیجیتال، مشوق اصلی او و تیمش برای اجرای این پروژه بوده است. او می‌گوید: «خیلی‌ها را می‌دیدم که می‌خواستند از دش استفاده کنند، ولی به خاطر پوشش ضعیف شبکه و یا گوشی‌های قدیمی قادر به این کار نبودند. در ونزوئلا خدمتی مشابه برای پرداخت‌های پیامکی برای پول ملی این کشوروجود دارد. به بررسی این پرداختم که آیا قبلا چنین چیزی در دنیای ارزهای دیجیتال وجود داشته یا خیز که به کوین‌تکست (Cointext) رسیدم. سعی کردم با آنها تماس بگیرم، اما پاسخی دریافت نکردم. به همین دلیل، تصمیم گرفتیم خودمان دست به کار شویم.»

پروژه دش تکست

در حال حاضر نسخه آزمایشی دش تکست عرضه شده است و مشتریان موویستار (Movistar) که یکی از ۳ شرکت اصلی ارتباطات همراه در ونزوئلا به شمار می‌رود می‌توانند از آن استفاده کنند. همچنین احتمالا در آینده نزدیک، ۲ اپراتور دیگر نیز از این خدمت پشتیبانی خواهند کرد.

مزایای دش تکست

دش تکست برای مردم ونزوئلا که در وضعیت اقتصادی وخیمی به سر می‌برند بسیار ارزشمند است. هر کسی بدون نیاز به اینترنت می‌تواند مبلغی را به کاربری دیگر ارسال و یا از او دریافت کند. همچنین به راحتی می‌تواند پرداخت‌هایی فرامرزی را نیز به انجام رساند. این مورد به ویژه به خاطر مقررات جدید محدودیت تراکنش مالی با کشورهای دیگر از اهمیت زیادی برای مردم این کشور برخوردار خواهد بود.

دش تکست همچنین قصد دارد این سرویس را به دستگاه‌های کارتخوان نیز تعمیم دهد. به این ترتیب می‌توان از این سامانه برای خرید مستقیم انواع محصولات و خدمات استفاده کرد.

ونزوئلا یکی از کشورهایی است که ارز دیجیتال دش به شدت در آن مورد استقبال قرار گرفته است. در مطلبی با عنوان «راز محبوبیت دش در ونزوئلا» به واکاوی این قضیه پرداختیم.

برای آشنایی با دش توصیه می‌کنیم مطلب «ارز دیجیتال دش (Dash) چیست؟» را مطالعه بفرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads