آذر ۵, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • واردات دستگاه‌های استخراج بیت کوین و ارز رمزنگار به ایران قانونی می‌شود

واردات دستگاه‌های استخراج بیت کوین و ارز رمزنگار به ایران قانونی می‌شود

  • توسط حامد پاکدامن
  • سپتامبر 17, 2018
  • 0
واردات دستگاه‌های استخراج بیت کوین و ارز رمزنگار به ایران قانونی می‌شود

ابوالحسن فیروزآبادی (دبیر شورای عالی فضای مجازی) در هفتمین نشست شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای درباره ادامه روند قانونی سازی بستر فعالیت استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال گفت: «هماهنگی‌های لازم با نهادهای ذیربط برای آزادسازی واردات دستگاه‌های ماینینگ بیت کوین و انواع ارز رمزنگار انجام شده و این خبر نویدبخش توجه دولتی‌ها به مساله ارزهای مجازی خواهد بود.»

گفتنی است چند روز بود که دبیر شورای عالی فضای مجازی از پذیرش استخراج ارزهای دیجیتال به عنوان یک صنعت توسط دولت خبر داده بود. از آنجا که سخت‌ افزار استخراج از پیش‌نیازهای بسیار مهم برای کسب درآمد قابل توجه از این صنعت به شمار می‌رود، این خبر جدید می‌تواند امیدهای زیادی را در میان فعالان علاقمند به سرمایه گذاری در این حوزه ایجاد کند.

رییس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به سرعت سریع رشد ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار داشت: «تحولات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بسیار سریع است و ما باید متناسب با این تحولات، همواره آمادگی لازم را برای پذیرش و تغییرات احتمالی داشته باشیم. با توجه به پیچیدگی مسائل جامعه، باید با همت و اراده و عزم راسخ برای پیشبرد اهداف تلاش کرد.»

وی تاکید کرد: «سه حوزه نرم افزار، سخت افزار و پلتفرم را موارد مهمی در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات است و ساختارهای دقیق و منسجم در آنها را از ضروریات به شمار می‌رود؛ بر همین اساس نیز مرکز ملی فضای مجازی این آمادگی را دارد تا با حضور نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت و اعضای سازمان نظام صنفی به عنوان نماینده بخش خصوصی اتاق فکری را برای طرح و پیگیری مطالبات بخش خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات کشور ایجاد کند.»

ایران یکی از کشورهایی است که سودآوری فرآیند استخراج (ماینینگ) ارزهای دیجیتال در آن به خاطر امکان تولید برق خورشیدی و نیز نرخ مناسب تبدیل ریال به دلار بسیار بالاتر از بسیاری دیگر از نقاط دنیاست. گفتنی است در مطلبی با عنوان «آیا ایران قطب استخراج ارز دیجیتال در جهان می‌شود؟» به واکاوی این مساله پرداختیم.

جهت آشنایی بیشتر با ارزهای دیجیتال توصیه می‌کنیم مطلب «ارزهای دیجیتال : از سیر تا پیاز» را مطالعه بفرمایید. همچنین در صورت علاقه به سرمایه‌ گذاری در این حوزه شاید مطلب دیگری با عنوان «سرمایه گذاری روی بیت کوین : نکاتی کاربردی برای تازه کاران» نیز برای‌تان جذاب باشد. 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads