اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۰

کریپتوتیپ (Cryptotip): با ارز دیجیتال انعام بدهید!

  • توسط samsam
  • سپتامبر 15, 2018
  • 0
کریپتوتیپ (Cryptotip): با ارز دیجیتال انعام بدهید

سامانه کریپتوتیپ (Cryptotip) به تازگی این امکان را در اختیار کاربران خود قرار داده تا با استفاده از ارز دیجیتال دش (Dash)، مقدار دلخواه انعام را در قالب یک برگه کاغذی تهیه و به افراد مورد نظر بدهند. این برگه در واقع نقش کیف پول کاغذی را خواهد داشت و کاربر گیرنده می‌تواند آن را به کیف پول دیجیتال خود منتقل و یا از آن برای خرید استفاده کند.

سامانه کریپتوتیپ به عنوان جایگزینی برای سایت قدیمی‌تر دی‌سی‌تیپ (BCTip.org) طراحی شد. این سایت قدیمی به کاربران امکان می‌داد بیت کوین خود را به صورت انعام به سایرین بدهند. اما پس از افزایش قابل توجه کارمزد تراکنش در بیت کوین و نیز زمان تراکنش، نظرها به سایر ارزهای دیجیتال جلب شد.

یان فریمن (Ian Freeman) به همراه تیم خود تصمیم گرفت سامانه کریپتوتیپ را به جای آن راه‌اندازی کند. کریپتوتیپ در نسخه آزمایشی خود ارز دیجیتال دش را می‌پذیرفت. آقای فریمن در گفتگویی در این باره گفت: «دش مشابهت‌های زیادی با سایر ارزهای دیجیتال دارد، اما جایگاه بهتری دارد، زیرا پول دیجیتال است. به نظر می‌رسد دش تنها ارز دیجیتالی است که به فکر استفاده در دنیای واقعی است. انعام دادن با کش نیز جزیی از این واقعیت‌هاست.»

کوین ارز دیجیتال دش

این کارت‌های انعام به اندازه یک کارت ویزیت معمول بوده و قابل پرینت هستند. این کارت‌ها را می‌تواند به صورت تکی و یا انبوه چاپ کرد. این کارت‌ّا قابلیت تبدیل به دلار آمریکا، یورو، روبل، ین و سایر ارزها را دارند. همچنین می‌تواند یک تاریخ انقضاء بر روی آن قرار داد تا در صورت استفاده نشدن، موجودی آن به نشانی کیف پول ایجادکننده بازگردد.

نکته جالب اینجاست که لزومی ندارد فرد دریافت‌کننده از اطلاعات لازم در زمینه ارزهای دیجیتال برخوردار باشد. کافی است دریافت‌کننده، نشانی اینترنتی درج شده روی کارت را باز کند. در صفحه مذکور، اطلاعات خلاصه‌ای درباره ارزهای دیجیتال، شیوه دانلود و راه‌آندازی کیف پول و واریز مبلغ موجود در کارت به حساب موجود است.

تاثیر مثبت انعام دیجیتال در گسترش آگاهی از ارزهای دیجیتال

هم‌اکنون مشتریان می‌تواند با استفاده از ارز دیجیتال دش و نیز بیت کوین کش، کارت انعام خریداری کنند. اما این سامانه می‌تواند نقش مهمی در گسترش آگاهی عمومی از ارزهای دیجیتال و استفاده از آنها داشته باشد.

کریپتوتیپ انعام با ارز دیجیتال

یان فریمن می‌گوید: «اگر چیزی فیزیکی را به مردم عرضه کنید، در واقع آگاهی آنها را افزایش می‌دهید. البته باز هم نمی‌توانید افراد زیادی را به سمت استفاده از کارت‌های انعام سوق دهید. به همین دلیل شاید بیش از ۹۵ درصد از این کارت‌ها دور انداخته شده و یا به آنها بی‌توجهی شود. درصد کسانی که بخواهند این کارت‌ها را نقد کنند بسیار پایین است، اما همان هم ارزشمند است.»

آقای فریمن بر این نکته تاکید دارد که انعام دادن با ارزهای دیجیتال را می‌توان همچون پول دادن به کسی برای آگاهی از ارز دیجیتال دانست. او می‌گوید: «این کار فقط ۳۰ دقیقه طول می‌کشد، زیرا باید اندکی درباره این موضوع تحقیق کنند، صفحه مربوطه که درباره ارزهای دیجیتال توضیح داده است را بخوانند و سپس کیف پول را نصب کنند.»

او همچنین درباره اضافه کردن بیت کوین کش در کنار دش نیز گفت که دلیل این اقدام، عرضه گزینه‌ای اضافه برای کاربران بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶