مرداد ۱۸, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • پاکسوس استاندارد (Paxos Standard): استیبل‌کوین جدید با پشتوانه دلار و نظارت دولت

پاکسوس استاندارد (Paxos Standard): استیبل‌کوین جدید با پشتوانه دلار و نظارت دولت

  • توسط حامد پاکدامن
  • سپتامبر 12, 2018
  • 0
پاکسوس استاندارد (Paxos Standard): استیبل‌کوین جدید با پشتوانه دلار و نظارت دولت

شرکت پاکسوس که در زمینه فناوری بلاک چین فعالیت می‌کند خبر از عرضه یک ارز دیجیتال دارای ثبات قیمتی (استیبل‌کوین) داده است. این ارز دیجیتال دارای پشتوانه دلار آمریکا بوده و تحت نظارت نهادهای تنظیم مقررات مالی ایالت نیویورک قرار دارد.

این ارز دیجیتال که که «پاکسوس استاندارد» (Paxos Standard) نام دارد و هر کوین آن برابر با یک دلار است، موفق به دریافت موافقت اداره خدمات مالی ایالت نیویورک (NYDFS) شده است. این اداره وظیفه نظارت بر وجود پشتوانه برای کوین‌های انتشار یافته توسط این شرکت و نیز مبادلات صورت گرفته را بر عهده دارد. گفتنی است ارز دیجیتال پاکسوس استاندارد بر بستر شبکه بلاک چین اتریوم تعریف شده است.

آشنایی با شرکت عرضه‌کننده پاکسوس استاندارد

شرکت پاکسوس یک شرکت امین سرمایه‌ گذاری است که به نمایندگی از موکلان خود در پروژه‌های مختلف سرمایه ‌گذاری می‌کند. پاکسوس هدف از عرضه این ارز دیجیتال جدید را حفاظت بهتر از دارایی‌های مشتریان عنوان کرده است. بر اساس گزارش منتشر شده، بخشی از سرمایه سپرده‌گذاران که قرار است تبدیل به ارز دیجیتال «پاکسوس استاندارد» شود در حساب‌هایی مجزا نگهداری خواهد شد.

در این گزارش می‌خوانیم: «وقتی توکن‌های پاکسوس استاندارد به گردش افتادند، دلارهای پشتوانه آنها در حسابی بلوکه می‌شود. به محض اینکه فردی خواست این توکن‌ها را به پول نقد تبدیل کند، مبلغ مورد نظر به او پرداخت و توکن‌های مربوطه بلافاصله نابود می‌شود. تمام توکن‌های در گردش از پشتوانه دلاری برخوردار خواهند بود.»

چالز کاسکاریلا (Charles Cascarilla) یکی از بنیانگذاران و همچنین مدیرعامل پاکسوس است. آقای کاسکاریلا بر این باور است که این دارایی جدید سبب بهبود استفاده از پول می‌شود، زیرا ثبات پولی و نظارت مربوط به پول رسمی را با گردش آزاد و بی‌دردسر ارزهای دیجیتال ترکیب می‌کند.

صاحبان توکن‌ها می‌توانند از طریق صرافی ایت‌بیت (itBit) و یا دفاتری خاص نسبت به تبدیل این ارز دیجیتال به دلار اقدام کنند. همچنین پاکسوس استاندارد قرار است در بازارهای مختلف خرید و فروش شود. نماد این ارز دیجیتال نیز PAX‌ خواهد بود.

اندکی پیش بود که خبری درباره عرضه جمینای دلار که یک ارز دیجیتال دارای پشتوانه دلاری است را منتشر کردیم. به نظر می‌رسد نوسانات شدید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، بسیاری از شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری به فکر عرضه استیبل‌کوین (توکن‌های دارای پشتوانه) انداخته است. پاکسوس استاندارد و نیز جمینای دلار هر دو ادعا دارند که نخستین ارزهای دیجیتال دارای پشتوانه و البته تحت نظارت دولت در دنیا هستند.

پاکسوس استاندارد (Paxos Standard): استیبل‌کوین جدید با پشتوانه دلار و نظارت دولت

در صورت علاقه به آشنایی با این روند توصیه می‌کنیم مطلب  «آیا ارزهای دیجیتال با پشتوانه، قاتل بیت کوین خواهند شد؟»  که به بررسی مزایای استیبل‌کوین‌ها می‌پردازد را نیز مطالعه بفرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads