مهر ۵, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • رشد ۹ برابری بازار دستگاه‌های خودپرداز ارز دیجیتال تا سال ۲۰۲۳

رشد ۹ برابری بازار دستگاه‌های خودپرداز ارز دیجیتال تا سال ۲۰۲۳

  • توسط حامد پاکدامن
  • سپتامبر 6, 2018
  • 0
دستگاه‌های خودپرداز ارز دیجیتال

بر اساس پژوهش جدیدی که به تازگی منتشر شده، بازار دستگاه‌های خودپرداز ارز دیجیتال تا ۵ سال آینده با رشد قابل توجهی روبرو بوده و به ۱۴۴/۵ میلیون دلار خواهد رسید. این در حالی است که ارزش این بازار در سال جاری میلادی فقط ۱۶/۳ میلیون دلار است. در واقع این بازار با رشد سالانه ۵۴/۷ درصدی روبرو خواهد بود.

در این مطالعه آمده است که بیشترین رشد به دستگاه‌های خودپرداز دوطرفه اختصاص خواهد داشت. این دستگاه‌ها امکان تبدیل ارز دیجیتال به پول رایج و بالعکس را فراهم می‌سازند. همچنین کیفیت عملکرد این دستگاه‌ها از اصلی‌ترین عوامل جذب کاربران و افزایش تعداد آنها خواهد بود.

این پژوهشگران به رشد سریع تعداد کاربران ارزهای دیجیتال و نیز افزایش توانمندی‌های فنی در این زمینه به عنوان دو عامل اصلی در رشد بازار دستگاه‌های خودپرداز ارز دیجیتال اشاره کرده‌اند.

در این گزارش همچنین آمده است که آمریکای شمالی (ایالات متحده و کانادا) بیشترین سهم را از بازار دستگاه‌های خودپرداز ارز دیجیتال به خود اختصاص خواهد داد. وجود انبوهی از سخت‌افزارهای مورد نیاز برای این دستگاه‌ها و نیز شرکت‌های نرم‌افزاری مورد نیاز و همچنین، محیط مساعد برای سرمایه‌گذاری از عوامل پیشتازی آمریکای شمالی در این خصوص خواهد بود.

البته مقررات یکی از موانع محقق شدن این پیش‌بینی به شمار می‌رود. در برخی کشورهای دنیا، هنوز مقررات شفافی در خصوص عملکرد دستگاه‌های خودپرداز ارز دیجیتال وجود ندارد. همچنین، آگاهی ناکافی مردم از ارزهای دیجیتال از دیگر موانع پیش روی گسترش این دستگاه‌ها به شمار می‌رود.

در حالی که بازار دستگاه‌های خودپرداز ارز دیجیتال در آینده با رشد بالا پیش‌بینی می‌شود، بازار دستگاه‌های خودپرداز معمولی از این میزان رشد برخوردار نیستند. در واقع، تولیدکنندگان دستگاه‌های خودپرداز معمولی، ارزهای دیجیتال را رقیب و حتی تهدیدی برای خود می‌دانند. تغییر رویکرد مردم برای استفاده از شیوه‌های الکترونیکی پرداخت به جای استفاده از پول نقد از اصلی‌ترین مواردی است که آینده دستگاه‌های خودپرداز را در آینده در هاله‌ای از ابهام فرو می‌برد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads