اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰

حمله پلیس به ۲۲ خودپرداز بیت کوین در روسیه

  • توسط samsam
  • سپتامبر 3, 2018
  • 0
حمله پلیس به ۲۲ خودپرداز بیت کوین در روسیه

نیروهای امنیتی روسیه به ۲۲ دستگاه خودپرداز بیت کوین که در چندین فروشگاه و رستوران در ۹ شهر مختلف این کشور نصب بودند حمله کرده و آنها را توقیف کردند. این اقدام در پی دستور دفتر دادستانی و بانک مرکزی روسیه صورت گرفت. گفتنی است هنوز هیچ مقرراتی در زمینه استفاده از دستگاه خودپرداز بیت کوین در این کشور تدوین نشده است.

همه این دستگاه‌ها توسط شرکت روسی بی‌بی‌اف‌پرو (Bbfpro) نصب و راه‌اندازی شده بود. این شرکت شبکه‌ای از خودپردازهای بیت کوین را در روسیه مدیریت می‌کند و در زمینه ارایه راه‌حل‌های مبتنی بر رمزارز و نیز بلاک چین فعالیت دارد. نصب هر دستگاه توسط این شرکت ۱۵۵ هزار روبل (تقریبا معادل ۲۳۰۰ دلار) هزینه دارد. این شرکت همچنین یک درصد از گردش مالی صورت گرفته را به عنوان حق‌الزحمه خدمات پشتیبانی خود دریافت می‌کند.

ارتم دروارد (Artem Bedarev) که مدیر این شرکت به رسانه‌های روسی گفت شرکتش هیچ نوع درخواست و هشداری از مقامات این کشور دریافت نکرده بود. او اظهار داشت، به صورت شفاهی به او گفته شده که هدف از توقیف این دستگاه‌ها، بررسی روند عملکرد آنها بوده و دستگاه‌های توقیف شده تا ۶ ماه بازگردانده نمی‌شود.

از سوی دیگر، مسئولان قضایی روسیه نیز اعلام کردند که یک سری اقدامات نظام‌مند برای شناسایی فعالیت‌های غیرقانونی در بازارهای مالی به انجام می‌رسانند که این اقدام نیز از جمله آنها بوده است.

دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین یکی از شیوه‌های محبوب خرید و فروش بیت کوین در سراسر جهان به شمار می‌رود. برخی مکان‌های عمومی در سراسر جهان نیز به سمت نصب چنین دستگاه‌هایی گرایش یافته‌اند. برای نمونه، چندی پیش بود که اعلام شد نخستین خودپرداز بیت کوین در فرودگاه اسخیپول آمستردام مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶