مرداد ۱۷, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • توصیه استاد دانشگاه ییل: یک درصد از سبد سرمایه‌تان را به بیت کوین اختصاص دهید!

توصیه استاد دانشگاه ییل: یک درصد از سبد سرمایه‌تان را به بیت کوین اختصاص دهید!

  • توسط حامد پاکدامن
  • آگوست 12, 2018
  • 0
یک درصد از سبد سرمایه‌تان را به بیت کوین اختصاص دهید!

آله تسیوینسکی (Aleh Tsyvinski) از اساتید اقتصاد دانشگاه ییل بر این باور است که سرمایه‌گذاران هوشمند باید حداقل یک درصد از سبد سرمایه خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص دهند. بررسی سبد سرمایه چندین میلیاردر آمریکایی نشانگر اجرای عملی این توصیه است.

او می‌گوید: «اگر سرمایه گذاری به این نتیجه برسد که بیت کوین همچنان عملکرد موفقی از نظر سودآوری خواهد داشت، باید ۶ درصد از سبد سرمایه خود را به آن اختصاص دهد. اگر سرمایه گذار بر این باور باشد که عملکرد آینده بیت کوین نصف عملکرد کنونی‌اش باشد باید ۴ درصد را به بیت کوین اختصاص دهد. اگر هم باور به عملکرد بدتر بیت کوین باشد، یک درصد سبد سهام باید به این ارز دیجیتال اختصاص یابد.»

توجه جدی میلیاردها به سرمایه گذاری روی بیت کوین

مارس لاسری (Marc Lasry) که یک میلیارد آمریکایی و بنیانگذار یک موسسه سرمایه گذاری با نام Avenue Capital Group نیز دیدگاه مشابهی دارد. گفتنی است ارزش خالص این موسسه سرمایه‌ گذاری حدود ۱/۶۸ میلیارد دلار است. این میلیاردر در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی اعلام کرد که بیش از یک درصد از سبد سهام این مجموعه به ارزهای دیجیتال اختصاص دارد.

او در این مصاحبه اعلام کرد: «نمی‌خواهم بگویم دارندگان بیت کوین الزاما آن را برای افزایش قیمت می‌خرند. ولی این مساله تا حد زیادی واقعیت دارد. از چند سال پیش، یک درصد از سرمایه‌مان را روی بیت کوین سرمایه‌ گذاری کردیم. سال گذشته نیز مقدار زیادی بیت کوین خریدیم. در آن زمان قیمت بیت کوین بین ۵۰۰۰ تا ۷۵۰۰ دلار بود.»

البته برخی دیگر از میلیاردها نیز هستند که درصد بیشتری از دارایی خود را روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌ گذاری کرده‌اند. برای نمونه، مایک نووگراتز و نیز پیتر تیل (بنیانگذار پی‌پل) از جمله کسانی هستند که مبلغ قابل توجهی را روی انواع رمزارزها سرمایه‌ گذاری کرده‌اند.

پروفسور تسیوینسکی بر این نکته تاکید دارد که سرمایه گذاران باید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به عنوان یک دسته دارایی که می‌تواند در درازمدت به سودآوری قابل توجهی بیانجامد به رسمیت بشناسند. همچنین باید حداقل یک درصد از سبد سرمایه خود را نیز به رمزارزها اختصاص دهند.

در مطلبی دیگر با عنوان مطلب «سرمایه گذاری روی بیت کوین :‌ نکاتی آموزشی برای تازه‌کاران» به بررسی نکات ریز مربوط به این شکل از سرمایه گذاری پرداخیتم. 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads