آذر ۹, ۱۴۰۱

دبی دادگاه بلاک چینی راه می‌اندازد

  • توسط حامد پاکدامن
  • آگوست 2, 2018
  • 0

دادگستری دبی قصد دارد از فناوری بلاک چین برای ایجاد اولین دادگاه متفاوت جهان استفاده کند. این نظام جدید دادگستری در آینده کاملا جایگزین فرآیند کنونی قضایی در این شیخ‌نشین خواهد شد. مقامات دبی اعلام کردند این نظام جدید مبتنی بر بلاک چین کارایی بیشتری را به تمامی بخش‌های اکوسیستم حقوقی این کشور می‌بخشد.

در این طرح قرار است یک شبکه مبتنی بر بلاک چین و قراردادهای هوشمند طراحی شود. این شبکه اسناد مختلف مربوط به پرونده‌ّها را به صورت آنی در دسترس کاربران قرار می‌دهد. این شبکه همچنین امکان حل دعاوی حقوقی بین‌المللی را نیز ساده‌تر می‌سازد.

یکی از مقامات اجرایی دبی درباره این پروژه می‌گوید: «دبی با بهره‌گیری از فناوری بلاک چین می‌تواند خود را در خط مقدم فناوری حقوقی و نوآوری قضایی قرار دهد و استانداردهایی را برای پیروی کشورها و نظام‌های قضایی دیگر تعریف کند.

گفتنی است دبی از جمله مناطقی در دنیاست که نگاهی ویژه به فناوری بلاک چین دارد. این شیخ‌نشین پیش از این از طرح‌های دیگری نیز با این فناوری آغاز کرده است. برای نمونه می‌توان به طرح شناسنامه خودرو (از تولید تا اسقاط) اشاره کرد. همه این طرح‌ها در راستای راهبرد امارات در حوزه فناوری بلاک چین به شمار می‌روند.

جهت آشنایی با فناوری بلاک چین، توصیه می‌کنیم مقاله «بلاک چین به زبان ساده» را مطالعه بفرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads