دی ۲۹, ۱۴۰۰

رئیس جمهور فرانسه: عرضه اولیه سکه، الگویی نوین در اقتصاد

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژوئن 24, 2018
  • 0
رئیس جمهور فرانسه: عرضه اولیه سکه، الگویی نوین در اقتصاد

امانوئل مکرون در طرح خود برای ایجاد تحول در اقتصاد این کشور از الگوهای جذب سرمایه عرضه ارزهای دیجیتال نیز نام برد.

رئیس جمهور فرانسه در معرفی طرح چشم‌انداز تحول اقتصادی این کشور ضمن برشمرده راهکارهایی نظیر کاهش پیچیدگی‌های راه‌اندازی کسب‌وکار و استفاده از الگوهای نوین حسابرسی، از الگوی عرضه اولیه سکه (ICO) نیز نام برد.

در گزارشی که شبکه خبری بلومبرگ منتشر کرد، ماکرون گفت که سازمان تنظیم مقررات بازارهای مالی فرانسه (Autorité des Marchés Financiers) ضمن تدوین مقرراتی برای عرضه اولیه سکه (ICO) به شرکت‌ها مجوز استفاده از این شیوه تامین مالی را خواهد داد. بر اساس اظهارات آقای مکرون، این اقدام سبب ایجاد یک محیط مالی امن برای تامین مالی برای ارزهای مجازی خواهد شد.

برنامه اعلام شده بخشی از طرح گسترده فرانسه برای تبدیل شدن به «کشور استارتاپی» است که از یک سال پیش مطرح شده است. این طرح در راستای تلاش فرانسه برای معرفی خود به عنوان کشوری پیشرفته از نظر فناوری صورت می‌گیرد. فرانسه قصد دارد مقصدی جذاب برای شرکت‌های فناور از سراسر دنیا باشد.

عرضه اولیه سکه ارز دیجیتال

وزیر اقتصاد فرانسه پیش از این اعلام کرده بود که ارزهای دیجیتال و عرضه اولیه سکه (ICO) نیازمند مقرراتی است که بتواند جلوی فعالیت‌های غیرقانونی را بگیرد. او گفته بود: «اگر بخواهیم از حقوق شهروندان‌مان در برابر کلاهبرداری و تامین مالی تروریست‌ها حمایت کنیم، باید مقرراتی برای این مساله داشته باشیم.» البته او به تازگی تا حدی دست از موضع سخت‌گیرانه برداشت و رویکردی نرم‌تر در قبال الگوی عرضه اولیه سکه (ICO) در پیش گرفت.

این تغییر موضع وزیر اقتصاد حدود چند ماه قبل در اجلاس جی۲۰ در آرژانتین به اوج رسید. او در مقاله‌ای در یک وب‌سایت فرانسوی نوشت: «فرانسه علاقه زیادی دارد به اولین کشور پیشگام در ارایه چهارچوبی برای اجرای عرضه اولیه سکه برای شرکت‌ها تبدیل شود. هدف‌مان این است که با ایجاد امنیت برای همه فعالان مالی برای فعالیت‌هایشان، وارد الگوهای نوین قرن بیست و یکم شوید. در این میان نباید از انقلاب بلاک چین غافل بمانیم.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads