مهر ۵, ۱۴۰۱

سرقت ۳۰ میلیون دلار از صرافی بیتهامپ (Bithumb) کره جنوبی

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژوئن 20, 2018
  • 0
سرقت صرافی بیتهامب ۳۰ میلیون دلار

صرافی بیتهامب (Bithumb) هر نوع سپرده‌گذاری و نیز دریافت ارز دیجیتال توسط کاربران را تا اطلاع ثانوی ممنوع کرد. این اقدام پس از سرقت ۳۰ میلیون دلار از این صرافی (که ظاهرا از نوع حمله هکری بوده) صورت گرفت.

صرافی بیتهامب که در شهر سئول مستقر است و یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال در دنیا به شمار می‌رود،‌ امروز اعلام کرد حدود ۳۰ میلیون دلار از ارز دیجیتال موجود در این پلتفرم به سرقت رفته است. هنوز زمان دقیق این سرقت اعلام نشده است. با این حال بیتهامب هر نوع فعالیت کاربران برای سپرده‌گذاری و نیز برداشت ارز دیجیتال را در ساعت ۵ و ۲۳ دقیقه بامداد امروز به وقت تهران ممنوع کرد. این صرافی همچنین بلافاصله همه موجود کاربران را به کیف‌های پول سرد منتقل کرد تا از گزند سرقت‌های احتمالی بعدی در امان باشند.

بیتهامپ در توئیتر خود نوشت: «در بررسی‌مان متوجه شدیم مقداری ارز دیجیتال به ارز تقریبی ۳۰ میلوین دلار سرقت شده است.»

سرقت صورت گرفته به احتمال زیاد به خاطر حمله هکری بوده است. البته بیتهامب هنوز دلیل این سرقت را اعلام نکرده است. با توجه به حجم به نسبت پایین این موجودی سرقت شده، هکرها احتمالا توانستند به یکی از کیف‌های پول گرم متصل به اینترنت مربوط به یک ارز دیجیتال نه چندان رایج دسترسی یابند.

بیتهامب می‌گوید همه زیان‌های کاربران را جبران می‌کند تا کسی در این میان خسارت نبیند. همچنین تعلیق فعالیت‌ها نیز موقتی خواهد بود.

صرافی بیتهامب ششمین صرافی بزرگ ارز دیجیتال در دنیا به شمار می‌رود و ارزش معملات روزانه در آن به ۳۳۰ میلیون دلار می‌رسد.

این دومین سرقت صورت گرفته در صرافی‌های کره‌ای در ماه جاری میلادی است. دو هفته پیش نیز صرافی کمتر آشنای کوینریل (Coinrail) حدود ۳۷/۲ میلیون دلار از موجودی خود را از دست داد.

به محض انتشار خبر سرقت از بیتهامب قیمت بیت کوین نیز ۲۰۰ دلار کاهش یافت.

گفتنی است صرافی بیتهامب چند هفته پیش، فعالیت کاربران ایرانی در این سامانه را ممنوع کرده بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads