مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

مجسمه بنیانگذار بیت کوین، جایگزین مجسمه لنین در اوکراین

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژوئن 17, 2018
  • 0
مجسمه بنیانگذار بیت کوین، جایگزین مجسمه لنین در اوکراین

اوکراینی‌ها قصد دارد مجسمه‌ای از ساتوشی ناکاموتو (خالق بیت کوین) را در کیف (پایتخت این کشور) نصب کنند. این مجسمه به احتمال زیاد در بلوار شوچنگو و مکانی که تا سال ۲۰۱۴ و آغاز انقلاب مردم اوکراین، مجسمه لنین (پدر انقلاب کمونیستی و بنیانگذار شوروی) قرار داشت نصب خواهد شد.

این پیشنهاد اولین بار توسط گروهی که با نام «جمهوری ساتوشی ناکاموتو» (Satoshi Nakamoto Republic) شناخته می‌شوند پیشنهاد شد. این گروه در ابتدا قصد داشت مجسمه‌ای مجازی را طراحی کند که با استفاده از اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده گردشگری و در مواقعی که کاربران دوربین گوشی را به سمت محل سابق مجسمه لنین می‌گرفتند بر روی صفحه نمایشگر قابل مشاهده باشد.

پس از مدتی، این گروه طوماری را برای مدیرا شهری کیف تهیه کردند و سپس یک کمپین تامین مالی برای آن راه انداختند. در صورتی که مقامات شهری کیف با مکان مورد نظر موافقت نکنند، مکان دیگری برای نصب این مجسمه درنظر گرفته خواهد شد.

نگاهی به آینده

اندری موروز یکی از بنیانگذاران جنبش جمهوری ساتوشی ناکاموتو است. او می‌گوید بیت کوین نماد آینده است، حال آنکه لنین صرفا سمبلی از گذشته به شمار می‌رود. او در مصاحبه‌ای با رادیو اروپای آزاد گفت: «نماد یادبود لنین صرفا سمبلی از قرن‌های گذشته است که به هر حال گذشته به شمار می‌رود و احساساتی متناقض را برای مردم به همراه دارد. ما ساتوشی و تمرکززدایی در جامعه نوید عصری جدید و فرصت‌های نو را به همراه دارد.»

گروه جمهوری ساتوشی ناکاموتو قصد دارد علاوه بر نصب مجسمه خالق بیت کوین، قصد دارد جزیره‌ای را نیز خریده و شهری با نام ساتوشی ناکاموتو ایجاد کند. این گروه همچنین قصد راه‌اندازی «جمهوری مجازی غیرمتمرکز بلاک چینی» را نیز دارد.

هر شهری می‌تواند خود را نامزد میزبانی مجسمه ناکاموتو سازد. شهری که بتواند بیشترین میزان پول را جمع‌آوری کند برنده خواهد بود. شهرهایی نظیر پکن، دبی، نیویورک و توکیو از جمله شهرهایی هستند که در این رقابت شرکت کرده‌اند. گفتنی است بزرگ‌ترین مجسمه ناکاموتو در شهر ساتوشی ناکاموتو نصب خواهد شد.

با توجه به هویت ناشناس ساتوشی ناکاموتو هنوز مشخص نیست این مجسمه به چه شکلی خواهد بود.

گفتنی است پیش از این نیز اسلوونی اعلام کرد اولین شهر بیت کوینی دنیا را راه‌اندازی خواهد کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads