اردیبهشت ۲۴, ۱۴۰۰

سود ۳ تا ۵ درصدی به سپرده‌های بیت‌ کوین

  • توسط samsam
  • ژوئن 10, 2018
  • 0
سپرده بیت کوین سود

یک صرافی ژاپنی به منظور افزایش نقدشوندگی بیت کوین و جذب مشتریان بیشتر برنامه‌ای برای به امانت گرفتن بیت کوین مشتریان طراحی کرده است.
بر اساس گزارش منتشر شده، صرافی آنلاین ارز دیجیتال بیت‌بانک (Bitbank) به صاحبان بیت کوین امکان می‌دهد حداقل یک بیت کوین را به سامانه مجازی امانت (Virtual Currency Lending) دهند و در عوض آن، درصد ثابتی سود دریافت کنند. این خدمت جدید در ابتدا فقط برای صاحبان بیت کوین در دسترس خواهد بود. با این حال به تدریج صاحبان سایر انواع ارزهای دیجیتال نظیر ریپل، اتر، لایت کوین و بیت کوین کش نیز می‌توانند از این خدمت جدید استفاده کنند.

بیت‌بانک یکی از ۱۶ صرافی آنلاین دارای مجوز در ژاپن است که امکان تبادل ۸ نوع ارز دیجیتال را فراهم می‌سازد. صرافی بیت‌بانک رتبه سی و یکم را در میان مجموع حجم تبادل در اختیار دارد. گفتنی است بیت‌بانک اولین مرکزی نیست که چنین طرحی را راه‌اندازی کرده است. پیش از این بانک جی‌ام‌او (GMO) نیز اعلام کرده برنامه‌ مشابهی را پیش رو دارد.

بر اساس برنامه اعلام شده، این صرافی آنلاین ارز دیجیتال بیت کوین کاربران را حداقل به مدت ۱۲ ماه به امانت می‌گیرد. این بیت کوین نزد صرافی بیت‌بانک می‌ماند و کاربر امانت دهنده نمی‌تواند آن را به فروش رسانده و یا به کسی دیگر منتقل کند. فقط وقتی که دوره وام تمام شد و یا وام گرفته شده به بانک بازگردانده شد، مشتری امانت‌دهنده می‌تواند دوباره به ارز دیجیتال خود دسترسی داشته باشد.
همچنین صرافی بیت‌بانک به مدت یک ماه درباره افراد متقاضی دریافت وام تحقیق می‌کند. این تحقیق شامل بررسی اطلاعات فردی و نیز حساب‌های فرد خواهد شد. هدف از این کار، اطمینان‌یابی از اعتبار کاربر درخواست‌کننده وام است.

کاربرانی که تا ۵ بیت کوین را به این صرافی امانت دهند، ۳ درصد سود دریافت می‌کنند. برای مبالغ بالای ۵ بیت کوین نیز ۴ درصد و برای بالای ۱۰ بیت کوین نیز ۵ درصد سود در نظر گرفته شده است. هنوز مشخص نیست آیا این سود به صورت ماهیانه پرداخت می‌شود یا سالیانه.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶