اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۰

ارتباط بلاک چین‌ها با پل توکنی (Token Bridge)

  • توسط samsam
  • ژوئن 7, 2018
  • 0
ارتباط بلاک چین‌ها با پل توکنی (Token Bridge)

شبکه آیون (Aion) با هدف تسریع ارتباط بین بلاک‌ چین‌ها شکل گرفت. یکی از اصلی‌ترین ابزارهای این کار، قابلیتی به نام «پل توکنی» (token bridge) است که به توکن‌ها امکان جابه‌جایی بین بلاک چین‌های مختلف را می‌دهد.

اولین پل توکنی بین شبکه آیون و اتریوم به راه می‌افتد. در این فناوری به جای استفاده از قرارداد هوشمند برای حفظ کپی از توکن‌ها، توکن‌ها در مقصد از بین می‌روند. به این ترتیب امکان وجود یک توکن بر روی دو شبکه در یک لحظه وجود ندارد.

مت اسپوک (Matt Spoke) مدیرعامل استارتاپ نوکو (Nuco) است. این شرکت توسط مجموعه‌ای که آیون را طراحی کرده بنیان گذاشته شده است. اسپوک می‌گوید به محض اینکه خواستیم توکنی را از یک شبکه به شبکه‌ بلاک چین دیگری منتقل کنیم، این پل یک توکن آیون را بر روی شبکه بلاک چین مقصد ایجاد می‌کند. این شبکه خُرد بوده . مجموعه‌ای از گره‌های غیرمتمرکز را در خود دارد. فعالان متعددی بر روی این شبکه وجود دارند. این پل وظیفه تایید انتقال از سوی این گره‌ها را بر عهده دارد.

در ابتدا از این فناوری فقط بین شبکه اتریوم و آیون استفاده می‌شود و به تدریج بلاک چین‌های دیگری نیز به آن افزوده خواهد شد. اسپوک می‌گوید: «به تدریج طرح این پل تکمیل می‌شود. ما می‌خواهیم همه بلاک چین‌های دیگر نیز بتوانند با این فناوری با یکدیگر ارتباط داشته باشند.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶