خرداد ۳, ۱۴۰۱

در این شهر ساحلی استرالیا فقط با بیت کوین خرج کنید!

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژوئن 5, 2018
  • 0

اگنس واتر (Agnes Water) توانسته عنوان اولین شهر ارز دیجیتالی استرالیا را به خود اختصاص دهد. این شهر ساحلی اقدامات گسترده‌ای را برای جلب گردشگران عاشق فناوری از سراسر جهان به انجام رسانده است.

بیش از ۳۰ مرکز مهم ارایه خدمات به گردشگران، از جمله مراکز اقامتی، آژانس‌های مسافرتی، رستوران‌ها و حتی کافه های محلی در اگنس واتر اکنون بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را می‌پذیرند. نکته جالب اینجاست که این شهر فقط ۲۰۰۰ نفر سکنه دارد.

بر روی بیلبوردی در ورودی این شهر عبارت «به اگنس واتر-۱۷۷۰، اولین شهر ارز دیجیتالی استرالیا خوش آمدید!» نقش بسته است. گفتنی است گردشگران می‌توانند با ارزهایی نظیر بیت کوین، بیت کوین کش، لایت کوین و اتریوم در این شهر خرید کنند.

اگنس واتر استرالیا سفر بیت کوین

تابلوی ورودی شرکت اگنس واتر استرالیا

جالب است بدانید حرکت این شهر به سمت پذیرش ارزهای دیجیتال پس از آن صورت گرفت که یک بنگاه املاک در آن پس از تقاضای یک مشتری به بررسی شیوه‌های دریافت مبلغ مورد نظر در قالب بیت کوین پرداخت. پس از اینکه گوردون کریستین (مدیر این بنگاه املاک) متوجه شد که فرودگاه بریزبین استرالیا نیز ارزهای دیجیتال را می‌پذیرد، تصمیم گرفت دانسته‌های خود را با برخی دیگر از همشهریان خود مطرح کند.

آقای کریستین می‌گوید که متقاعدکردن سایر افراد کار دشواری نبود. او می‌گوید: «با چند نفر از صاحبان کسب‌وکارهای محلی صحبت کردیم و آنها نیز بلافاصله قبول کردند. فکر می‌کنم چون خودشان به کشورهای مختلف سفر کرده‌اند، با شیوه‌های مختلف پرداخت آشنایی دارند.

آرتی کیپاک که مدیر یکی از آژانس‌های مسافرتی اگنس واتر است می‌گوید: «اگر قرار باشد که ارزهای دیجیتال سبب جذب گردشگر به شهرمان شوند، حتما باید از آن استقبال کرد.»

در حال حاضر، ۳۱ مرکز مرتبط با گردشگری در این شهر، شامل اقامتگاه‌ها، موسسات برگزارکننده تور و نیز غذاخوری‌ها از اپلیکیشن ویژه‌ای که توسط استارتاپ ترول‌بای‌بیت (TravelByBit) طراحی کرده برای دریافت استفاده می‌کنند.

اگنس واتر بیت کوین استرالیا سفر

مدیرعامل استارتاپ ترول‌بای‌بیت می‌گوید: «ما به پذیرندگانی از سراسر استرالیا خدمات ارایه می‌دهیم، ولی آنها بسیار پراکنده هستند. در مقابل، پذیرندگان در شهر اگنس واتر بیشترین تراکم جمعیتی را دارند.»

او در ادامه ضمن تاکید بر اینکه این اقدام اگنس واتر می‌تواند گردشگران زیادی را به این منطقه سرازیر کند می‌گوید: «این شهر حرکتی بسیار راهبردی را برای ایجاد جذابیت برای یک گوشه‌بازار به انجام رساند و به این ترتیب خودش را در میان رقبا متمایز کرد.»

مدیرعامل استارتاپ ترول‌بای‌بیت به این نکته اشاره می‌کند که برای سفر به نقاط مختلف دنیا به ارزهای رسمی مختلفی نیاز است و نرخ تبدیل آنها نیز می‌تواند گیج‌کننده باشد. در این میان استفاده از یک ارز دیجیتال جهانی نظیر بیت کوین می‌تواند گزینه‌ای منطقی باشد.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads