مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

طراحی پروتکل ابرزنجیره (Super-Chain) برای بلاک چین توسط بایدو

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژوئن 4, 2018
  • 0
طراحی پروتکل ابرزنجیره (Super-Chain) برای بلاک چین توسط بایدو

شرکت بایدو (Baidu) که معمولا «گوگل چینی» نامیده می‌شود، اعلام کرد یک پروتکل جدید مبتنی بر بلاک چین را تهیه کرده است که مزیت‌های زیادی نسبت به پروتکل‌های کنونی دارد. هدف بایدو از این نوآوری، حل مساله مصرف انرژی در ماینینگ است.

ژیائو وی (Ziao Wei) دانشمند ارشد واحد بلاک چین بایدو است. او در مراسمی که برای معرفی این پروتکل جدید برگزار شد، آن را «ابرزنجیره» (super-Chain) نامید. این پژوهشگر در توضیح این پروتکل گفت: «این پرتکل که برای اکوسیستم بیت کوین و اتریوم نیز مناسب است نه تنها مساله مصرف انرژی که در سازوکار توافق جمعی وجود دارد را از بین ببرد، بلکه امکان انجام صدهزار تراکنش در ثانیه را نیز فراهم می‌سازد.

گام بایدو برای طراحی این پروتکل همراستا با اقدامات قبلی این شرکت برای حضور در ماینینگ ارزهای دیجیتال است. این شرکت در نوامبر ۲۰۱۷ اعلام کرد که یک خدمت جدید با نام بایدو جینکوانگ (Baidu Jinkuang) را راه‌اندازی می‌کند که به کاربران امکان استفاده از توان بلااستفاده کارت گرافیک، پردازنده مرکزی، هارددیسک و نیز حافظه رایانه‌شان را می‌دهد.

بایدو به جزییات بیشتری از اطلاعات ضروری درباره پروژه «ابرزنجیره» اشاره نکرد. اما این مدیر بایدو گفت که این شرکت قصد دارد فعالیت‌ّهای خود را با استفاده از این پروتکل و بر روی بلاک چین پیش ببرد. او همچنین گفت که بایدو یک پروژه بلاک چین نیز دارد که به حفاظت از حقوق معنوی (کپی رایت) اختصاص دارد.

چین یکی از کشورهایی است که از فناوری بلاک چین استقبال کرده و می‌خواهد جایگاه خود در توسعه بلاک چین را حفظ کند. به همین دلیل از پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین و شبکه‌هایی که در نهایت بازاری جهانی دارند حمایت می‌کند. این کشور سرمایه‌گذاری قابل توجهی را بر روی استارتاپ‌های بلاک چین به انجام می‌رساند. همچنین دولت چین، یک فهرست رده‌بندی از پروژه‌های برتر بلاک چین در سراسر دنیا را نیز منتشر کرده است.

برای آشنایی با فناوری بلاک چین و کاربردهای آن می‌توانید مطلب «بلاک چین چیست و چگونه کار می‌کند؟» را مطالعه بفرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads