آذر ۱۰, ۱۴۰۰

ثبت املاک در هلند روی بلاک چین می‌رود

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژوئن 2, 2018
  • 0
ثبت املاک در هلند روی بلاک چین می‌رود

اداره ثبت املاک هلند اعلام کرد که به زودی داده‌های مربوط به املاک این کشور را به صورت آزمایشی بر روی یک پلتفرم بلاک چین قرار می‌دهد.

کوئن هویستد (Koen Huisstede) که یکی از مدیران این مجموعه است توضیح داد که این اداره به دنبال درک هر چه بهتر فناوری بلاک چین و کاربردهای آن برای حوزه ثبت املاک است. او پیش‌بینی کرد بلاک چین طی ۱ الی ۳ سال آینده به صورت کامل در ثبت املاک هلند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اداره ثبت املاک هلند که وظیفه نظارت بر مالکیت املاک و نیز داده‌های بازار ملی املاک در این کشور را بر عهده دارد مدتی است به بررسی جنبه‌های فنی، حقوقی و حکومتی بلاک چین پرداخته است. هدف از این مطالعه، سوق دادن این سازمان به سمت انعطاف و چابکی بیشتر عنوان شده است.

کوئن هویستد همچنین اعلام کرد که این اداره طرح‌هایی را برای بررسی هوش مصنوعی به منظور استفاده در سامانه‌های پیش‌بینی داده‌ها در دست اقدام دارد.(در مطلبی تحت عنوان «ترکیب هوش مصنوعی و بلاک چین برای شتاب‌دهی به فناوری‌های نوین» به بررسی ابعاد مختلف این همگرایی پرداختیم.)

هلند یکی از ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپاست که مدتی پیش توافق‌نامه‌ای را برای ایجاد یک طرح اروپایی بلاک چین امضاء کرد. هدف از این طرح، پیاد‌ه‌سازی سامانه‌ای برای تمام کشورهای عضو این اتحادیه بر بستر بلاک چین عنوان شده است.

گفتنی است کشورهای دیگری از جمله روسیه نیز چین طرح‌هایی را برای مدیریت ثبت املاک خود دنبال می‌کنند.

برای آشنایی بیشتر با این فناوری توصیه می‌:نیم مطلب «بلاک چین چیست و چه کاربردهایی دارد؟» را مطالعه بفرمایید. 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads