آذر ۷, ۱۴۰۰
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • کریپتوکریبز: جایگزین ایربی‌ان‌بی برای اجاره اقامتگاه با ارز دیجیتال

کریپتوکریبز: جایگزین ایربی‌ان‌بی برای اجاره اقامتگاه با ارز دیجیتال

  • توسط حامد پاکدامن
  • ژوئن 2, 2018
  • 0
کریپتوکریب: جایگزین ایربی‌ان‌بی برای اجاره اقامتگاه با ارز دیجیتال

ایربی‌ان‌بی (Airbnb) یکی از محبوب‌ترین سامانه‌های اجاره اقامتگاه در جهان است. اما متاسفانه ارزهای دیجیتال را از مشتریان نمی‌پذیرد. اما اکنون یک استارتاپ جدید با نام کریپتوکریبز (Cryptocribs) وارد میدان شده که این عیب ایربی‌ان‌بی را ندارد. کریپتوکریبز یک سامانه اجاره همتا به همتا اجاره اقامتگاه است که امکان پرداخت با رمزارزها در آن وجود دارد. در واقع مسافران می‌توانند با بیت کوین، بیت کوین کش و یا اتریوم هزینه اقامت خود را پرداخت کنند. گفتنی است ارز دیجیتال مونرو نیز به زودی به این فهرست افزوده می‌شود.

کریپتوکریبز شباهت زیادی به ایربی‌ان‌بی دارد و می‌خواهد مرجعی برای مسافرانی باشد که دوست دارند از ارزهای دیجیتال برای پرداخت استفاده کنند. مدل کسب‌وکار این استارتاپ توسط اراسموس السنر (Erasmus Elsner) طراحی شد. آقای السنر دانشجوی دانشگاه کالیفرنیا برکلی است.

کریپتوکریبز طی چند ماه اخیر رشد قابل قبولی داشته و اکنون بیش از ۱۵۰۰ اقامتگاه در آن ثبت شده است. این اقامتگاه‌ها در ایالات متحده، اروپا، استرالیا، آسیا و نیز سایر نقاط جهان وجود دارد.

این استارتاپ در توضیح ماموریت خود می‌گوید: «ما می‌خواهیم راه‌حلی همتا به همتا برای مساله اعتماد برای اجاره اقامتگاه به غریبه‌ها در سراسر دنیا ارایه دهیم. در گام اول، لازم است به عنوان یک مرکز برای درج مراکز اقامتی عمل کنیم. کریپتوکریبز پلتفرمی است که فقط ارزهای دیجیتال می‌پذیرد.»

کریپتوکریبز: جایگزین ایربی‌ان‌بی برای اجاره اقامتگاه با ارز دیجیتال

همچنین الگوریتم کریپتوکریبز طبقه‌بندی واحدهای اقامتی را بر اساس اعتماد انجام می‌دهد. گره‌های مشارکت‌کننده (یعنی مهمانان و میزبانان) تشویق می‌شوند که در فعالیت‌های شبکه حضور و مشارکت داشته باشند. این پلتفرم درصدی از درآمد اجاره‌دهنده را دریافت می‌کند. به ازای مشارکت کاربران (اجاره یک اقامتگاه و یا نوشتن نقد و بررسی) به آنها پاداش تعلق می‌گیرد.

کریپتوکریبز: ترکیب ایر‌بی‌ان‌بی و کرگلیست با بلاک چین

در ابتدا، کریپتوکریبز به عنوان یک پلتفرم متمرکز همانند ایربی‌ان‌بی عمل می‌کند. اما در آینده قصد دارد لایه‌های واسطه‌ای را در یک فرآیند گام‌به‌گام اجاره اقامتگاه حذف کند.این استارتاپ اعلام کرده که در حال ایجاد یک شبکه بلاک چین از گره‌هاست که سبب افزایش شفافیت و اعتماد به آن می‌شود. در برنامه آتی کریپتوکریبز آمده که : «برای رسیدن به این حد، ما باید جامعیت کرگلیست، نظام اعتماد ایربی‌ان‌بی و غیرمتمرکزسازی بلاک چین را در دستور کار خود قرار دهیم.»

اقامتگاه‌های متنوع قابل اجاره با ارزهای دیجیتال

انواع مختلفی از اقامتگا‌ه‌ها در کریپتوکریبز وجود دارد که می‌تواند هر سلیقه و ذائقه‌ای را تامین کند. از آنجا که برخی اجاره‌دهندگان فقط یک نوع ارز دیجیتال را می‌پذیرند، فهرست اقامتگاه‌ها را می‌توان به گونه‌ای تغییر داد که فقط اقامتگاه‌های پذیرنده ارز دیجیتال مورد نظر نمایش داده شود. همچنین فیلترهایی برای مرتب‌سازی قیمت، تاریخ، تعداد اتاق خواب و نیز انتخاب اشتراکی و یا دربست بودن اقامتگاه وجود دارد.

کریپتوکریبز تنها سامانه همتا به همتا نیست که قصد دارد جایگزین نمونه معروف کنونی شود. اُپن بازار نیز یک نمونه مشابه است که الگویی مبتنی بر بلاک چین را در پیش گرفته است و می‌خواهد جایگزین ای‌بی (Ebay) شود. لینو هم استارتاپ مبتنی بر بلاک چین دیگری است که میزبانی ویدئو و رقابت با یوتیوب را در پیش دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads