آذر ۹, ۱۴۰۱

رئیس جمهور چین: بلاک چین بخشی از انقلاب نوین فناوری است

  • توسط حامد پاکدامن
  • می 31, 2018
  • 0
رئیس جمور چین: بلاک چین بخشی از انقلاب نوین فناوری است

شی جین پینگ (رئیس جمهور چین) در یک سخنرانی، ضمن ستایش بلاک چین اعلام کرد که جایگاه این فناوری در برنامه‌های آینده این کشور همچنان تحکیم می‌شود.

شی جین پینگ در این سخنرانی که در نوزدهمین کنفرانس آکادمی علوم چین در پکن صورت گرفت، بلاک چین را جزو فناوری‌های نسل جدید دانست که تحولاتی جدی را در آینده به همراه دارند. او گفت: «از آغاز قرن ۲۱، نوآوری‌های علمی و فناوری در جهان وارد دوره‌ای بی‌سابقه از فعالیت شده است. دور جدیدی از تغییرات علمی و فنی و صنعتی، نقشه جهانی نوآوری را به شکلی دیگر رقم می‌زنند و ساختار اقتصادی جهانی را دگرگون می‌سازند.»

او گفت: «نسل جدید فناوری اطلاعات که نقش هوش مصنوعی، اطلاعات کوانتومی، ارتباطات همراه، اینترنت اشیاء و بلاک چین در آن برجسته است، موجب شتاب‌گیری تحولات در حوزه‌های کاربردش خواهد شد.»

چین یکی از کشورهایی است که توجهی جدی به فناوری بلاک چین می‌کند. دولت چین و رئیس جمهور این کشور همچنان دیدگاه مثبتی در قبال پذیرش فناوری بلاک چین توسط جامعه جهانی در بلند مدت دارند. دولت این کشور برنامه‌هایی متعدد و نیز اعتباراتی قابل توجه را به طرح‌های مبتنی بر بلاک چین اختصاص داده است.

برنامه‌هایی نظیر کیوتوم (Qtum) و وی‌چین (VeChain) که هر دو چینی هستند سال گذشته توانستند به موفقیت خوبی در بازارهای بین‌المللی دست یابند. این برنامه‌ها با حمایت مقامات ملی و نیز دولت همراه بوده است.

حکومت چین تلاش‌های زیادی برای ارایه جایگزینی به جای شرکت‌های غالب حوزه فناوری اطلاعات (نظیر گوگل، فیسبوک و یوتیوب) و معرفی پلتفرم‌های محلی به جای آنها به انجام رسانده است. برای نمونه، وی‌چت (WeChat)، یوکو (Youku) و چندین پلتفرم دیگر جایگزین نمونه‌های غربی خود شده‌اند.

چین می‌خواهد جایگاه خود در توسعه بلاک چین را حفظ کند. به همین دلیل از پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین و شبکه‌هایی که در نهایت بازاری جهانی دارند حمایت می‌کند. این کشور سرمایه‌گذاری قابل توجهی را بر روی استارتاپ‌های بلاک چین به انجام می‌رساند. همچنین دولت چین، یک فهرست رده‌بندی از پروژه‌های برتر بلاک چین در سراسر دنیا را نیز منتشر کرده است.

برای آشنایی با فناوری بلاک چین و کاربردهای آن می‌توانید مطلب «بلاک چین چیست و چگونه کار می‌کند؟» را مطالعه بفرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads