اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۰

پروژه‌های بلاک چین معمولا طی ۲ سال شکست می‌خورند

  • توسط samsam
  • می 29, 2018
  • 0
شکست پروژه بلاک چین

در سال‌های اخیر شاهد اوج‌گیری پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین در دنیا بوده‌ایم. فقط طی سال گذشته ۸۷۱ مورد عرضه اولیه سکه با ارزشی بیش از ۶ میلیارد دلار اجرا شد. کافی است این آمار را با فقط ۲۶ مورد عرضه اولیه سکه با ارزش ۹۰ میلیون دلار مقایسه کنید. فقط در سال ۲۰۱۸ نیز ۷۷۷ عرضه اولیه سکه تاکنون انجام شده است و تعداد بیشتری نیز در راه است. اما واقعیت این است که بسیاری از این پروژه‌ها با شکست روبرو می‌شوند.

از زمان عرضه فناوری بلاک چین در سال ۲۰۰۸ تاکنون حدود ۸۰ هزار پروژه مبتنی بر این فناوری در سراسر جهان به انجام رسیده است. گزارشی که دولت چین اعلام کرده نشانگر آن است که فقط ۸ درصد از این پروژه‌ها توانسته‌اند همچنان در بازار حضور داشته باشند. حدود ۹۲ از آنها به صورت میانگین پس از ۱/۲ سال با شکست روبرو شده‌اند.

هی باوهونگ یکی از مدیران موسسه پژوهشی کلان داده و رایانش ابری است که زیر نظر وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین فعالیت می‌کند. او در مصاحبه‌ای اعلام کرد:

«این پروژه‌ها خیلی زود ایجاد می‌شوند و خییل زود هم از بین می‌روند. در این شرایط، دولت‌ها در سراسر جهان تلاش‌های خود برای ایجاد یک سری استانداردهای واحد به منظور کمک به پروژ‌ه‌های بلاک چین برای دستیابی به کاربردهایی عینی را تقویت می‌کنند. ما در چین، برنامه‌ای برای ارزیابی این پروژه‌ها داریم و حدود ۲۰۰ شرکت نیز آمادگی خود را برای حضور در این طرح اعلام کرده‌اند. این طرح به شفافیت بیشتر فناوری بلاک چین کمک می‌کند.»

گفتنی است دولت چین مدتی پیش گزارشی از برترین پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین در سراسر دنیا منتشر کرد. نکته جالب توجه در این گزارش این بود که بیت کوین پس از ارز دیجیتال ورج (Verge) در این فهرست جایگاه سیزدهم را داشت. اما پس از اینکه شبکه ورج مورد حمله ماینرهای خرابکار قرار گرفت، حرف و حدیث‌های زیادی درباره میزان درستی این ارزیابی ایجاد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶