مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

تحریم ایران توسط بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال کره جنوبی

  • توسط حامد پاکدامن
  • می 28, 2018
  • 0
صرافی کره جنوبی بیتهامب bithumb

صرافی بیتهامپ (Bithumb) که بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال کره جنوبی به شمار می‌رود، از این به بعد هیچ نوع خدمتی به شهروندان ۱۱ کشور از جمله ایران ارایه نمی‌دهد.

بر اساس اطلاعیه‌ای که این شرکت منتشر کرد، این تصمیم در راستای سیاست‌های جهانی مبارزه با پولشویی و تحریم شهروندان کشورهایی که با این قانون همکاری نمی‌کنند گرفته شده است.

یازده کشور در مجموع نتوانسته‌اند همکاری‌های لازم را برای مقابله با پولشویی، تامین مالی عملیات‌های تروریستی و نیز سایر تهدیدات نظام مالی جهانی به انجام برسانند. بوسنی و هرزگوین، اتوپی، سوریه، ایران، عراق، سریلانکا، ترینیداد و توباگو، تونس، وانواتو، یمن و کره شمالی این یازده کشور هستند.

این تصمیم صرافی بیتهامب از روی ۲۷ ماه می ۲۰۱۸ اجرایی می‌شود. به این ترتیب شهروندان این ۱۱ کشور دیگر نمی‌توانند به حساب خود در این صرافی دسترسی داشته باشند.

بر اساس اطلاعات موجود، بیتهامب بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال کره جنوبی و پنجمین صرافی بزرگ ارز دیجیتال دنیاست. این صرافی هر ۲۴ ساعت بیش از ۴۰۰ میلیون دلار تراکنش دارد.

بیتهامب همچنین اعلام کرد که پیرو توصیه‌های مقامات دولتی کره جنوبی و نیز اتحادیه بلاک چین کره، اقدامات خود در راستای سیاست‌های پولشویی را تقویت کرده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads