تیر ۱۰, ۱۴۰۱

سرمایه‌گذاری گسترده چین روی استارتاپ‌های بلاک چین

  • توسط حامد پاکدامن
  • می 27, 2018
  • 0
سرمایه‌گذاری گسترده چین روی استارتاپ‌های بلاک چین

پارک صنعتی بلاک چین در شهر هانگژو چین اعلام کرد میلیون‌ها دلار به استارتاپ‌های حوزه بلاک چین کمک مالی می‌کند.

این پارک صنعتی در راستای سیاست جدید خود به منظور جذب استعدادهای فنی در زمینه بلاک چین به ارایه چنین کمک‌هایی روی آورده است. برای نمونه، کارشناسان خبره بلاک چین می‌توانند از کمک مالی ۴۹۰ هزار دلاری و نیز گرنت کارشناسی ارشد و دکترا بهره‌مند شوند.

استاتاپ‌ها نیز می‌توانند از کمک‌های بلاعوض و نیز سرمایه‌گذاری‌های ویژه پروژه‌های مربوط به بلاک چین استفاده کنند. این کمک‌ها شامل ۲۳۰ هزار دلار به عنوان کمک هزینه استقرار و نیز یک میلیون دلار برای تحقیق و توسعه در مراحل اولیه استارتاپ‌هاست. استارتاپ‌های با تجربه‌تر نیز می‌توانند تا ۴۸۰ هزار دلار برای اقامت و نیز ۷۸۰ دلار برای پژوهش دریافت کنند.

این پارک صنعتی که در آوریل ۲۰۱۸ افتتاح شد، صندوقی با سرمایه ۱/۶ میلیارد دلار دارد که برای حمایت از بلاک چین شکل گرفته است. حدود ۳۰ رصد از مجموع نقدینگی این صندوق از دولت محلی این منطقه تامین می‌شود. همچنین یک موسسه تحقیقاتی نیز در این منطقه تاسیس شده است که از توسعه فناوری بلاک چین در هانگژو پشتیبانی می‌کند.

با وجود اعلام ارقام مذکور، هنوز جزییات دقیقی درباره شرایطی که استارتاپ‌ها برای دریافت این مبلغ باید داشته باشند اعلام نشده است.

چین یکی از کشورهای پیشرو در حمایت از فناوری بلاک چین در دنیا به شمار می‌رود و برنامه‌های زیادی را برای گسترش این فناوری در کشور خود دنبال می‌کند.برای نمونه چندی پیش بود که رده‌بندی پروژه‌های بلاک چین توسط پژوهشگران چینی منتشر شد. هدف از انتشار این رده‌بندی، اطلاع‌رسانی درباره شبکه‌های برتر بلاک چین به منظور کار توسط توسعه‌دهندگان بود.

جالب اینجاست که با وجود فضای حمایتی از بلاک چین، دولت چین همچنان رویکردی سخت‌گیرانه در برابر ارزهای دیجیتال دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads