آذر ۹, ۱۴۰۱

پروژه مشترک سازمان ملل با آیوتا با فناوری بلاک چین

  • توسط حامد پاکدامن
  • می 25, 2018
  • 0
بلاک چین سازمان ملل

سازمان ملل متحد به تازگی یک یادداشت تفاهم با پلتفرم بلاک چین آیوتا امضاء کرده که هدف از آن، استفاده از این فناوری به منظور افزایش اثربخشی فعالیت‌هایش است.

در خبر منتشر شده درباره این تفاهم، دفتر خدمات پروژه‌ای ملل متحد (United Nations Office for Project Services) که به صورت خلاصه UNOPS خوانده می‌شود گفته که اصلی‌ترین هدفش از این همکاری، کاهش واسطه‌ها با استفاده از فناوری بلاک چین است.

یوشیوکی یاماموتو (مشاور ویژه UNOPS در زمینه فناوری بلاک چین) می‌گوید: «چشم‌اندازمان این است که دستگاه‌ها، حسگرها و انسانها به یکدیگر مرتبط بوده و با هم تعامل داشته باشند. این همان نسل چهارم صنعت است. بهره‌گیری از فناوری که به ما امکان انجام این فرآیندها به صورت همزمان را بدهد و نیاز به واسطه‌ها را از بین ببرد، به تسریع حرکت‌مان به سمت انجام ماموریت‌های سازمانی می‌انجامد.»

این سازمان به همراه آیوتا یک سری کارگاه آموزشی و نیز سمینارهای ویژه مدیران را برگزار خواهد کرد. هدف از این کارگاه‌ها، افزایش آگاهی در خصوص این طرح نوین است.

این اولین بار نیست که سازمان ملل متحد به بهره‌گیری از فناوری بلاک چین روی آورده است. در نوامبر ۲۰۱۷ بود که این سازمان با همکاری شبکه جهانی هویت (World Identity Network) مطالعه بر روی طرحی به منظور ایجاد یک سامانه هویت با هدف مبارزه با قاچاق کودکان را آغاز کرد. در ژوئن همان سال نیز این سازمان طرحی دیگر را به منظور استفاده از شبکه اتریوم برای توزیع کمک‌های جهانی آغاز کرد.

این اولین باری نیست که سازمان ملل متحد به فناوری بلاک چین علاقه نشان داده است. صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) چندی پیش اعلام کرد که به طرح‌های مبتنی بر فناوری بلاک چین که در راستای اهداف انسان‌دوستانه باشند کمک بلاعوض مالی اهدا می‌کند. این صندوق همچنین در طرحی ابتکاری برای حمایت از کوکان جنگ‌زده سوریه، به کاربران امکان قرار دادن توان پردازشی رایانه برای استخراج اتریوم را می‌دهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads