اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۰
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • تیم دراپر: بلاک چین می‌تواند مردم را از دولت‌های ناکارآمد رهایی بخشد

تیم دراپر: بلاک چین می‌تواند مردم را از دولت‌های ناکارآمد رهایی بخشد

  • توسط samsam
  • می 25, 2018
  • 0
تیم دراپر بلاک چین دولت ناکارآمد

تیم دراپر، ثروتمند آمریکایی و سرمایه‌گذار سرشناس سیلیکون ولی که سابقه سرمایه‌گذاری اولیه بر روی شرکت‌هایی نظیر اسکایپ و تسلا را در کارنامه خود دارد به تازگی در کنفرانسی در وین اعلام کرد که بلاک چین می‌تواند عامل رهایی شهروندان از ناکارآمدی دولت‌هایشان باشد.

دراپر در این کنفرانس چشم‌اندازش برای دولت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین را تشریح کرد. او بر این باور است که در آینده، فناوری بلاک چین با بهره‌گیری از قراردادهای هوشمند در کنار هوش مصنوعی می‌تواند نقش و مسئولیت‌های دولت‌ها را از اساس متحول سازد. او گفت: «اگر بیت کوین، بلاک چین با قراردادهای هوشمند و هوش مصنوعی را با هم ترکیب کنیم، می‌توانیم یک نظام دیوان‌سالاری ایده‌آل بسازیم.»

دراپر در ادامه توضیح چشم‌اندازش، مثالی از خدمات پزشکی و سلامت زد. به این ترتیب که شهروندان می‌توانند همه داده‌های مربوط به سلامت خود اعلم از تصاویر رادیولوژی، تحلیل دی‌ان‌ای، آزمایش خون و سایر یافته‌ها را بر روی بلاک چین ذخیره کنند. در این صورت یک سامانه خودکار با استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند به ارزیابی آنها پرداخته و توصیه‌ها و هشدارهایی را برای هر فرد ارسال کند.

تیم دراپر می‌گوید پس از اینکه همه این اطلاعات بر روی بلاک چین قرار گرفت، افراد قادر خواهند بود به راحتی از یک مکان (نظیر کشور) به مکانی دیگر که دولت کارآمدتری دارد مهاجرت کنند. او می‌گوید: «بیمه، خدمات پزشکی و نیز املاک به شکلی نه چندان کارآمد ارایه می‌شود و نیاز به پول زیادی دارد. دولت‌هایی که پول بیشتری مصرف می‌کنند ولی این خدمات را به شکلی ضعیف‌تر عرضه می‌کنند از این فناوری احساس خطر خواهند کرد.» (در «تحول در صنعت بیمه با بلاک چین» بیشتر در این باره صحبت کردیم.)

مدتی پیش بود که تیم دراپر پیشنهاد تقسیم ایالات کالیفرنیا را داده بود تا به این ترتیب، مدیرتی آن ساده‌تر شود. او بر این باور است که مقررات بیش از اندازه زیادی در حوزه فناوری اطلاعات در این ایالت وجود دارد که دست‌وپاگیر هستند. از نظر او، این مقررات عامل از بین رفتن انگیزه برای فعالیت می‌شود.

تیم دراپر از طرفداران جدی ارزهای دیجیتال و به ویژه بیت کوین نیز به شمار می‌رود. او قبلا گفته بود اهمیت بیت کوین و فناوری بنیادینش (یعنی بلاک چین) حتی از اهمیت دوره‌های سرنوشت‌ساز تاریخ بشر نظیر عصر آهن، رنسانس و انقلاب صنعتی نیز بیشتر است.

توصیه می‌کنیم در صورت تمایل مطلب «ترکیب هوش مصنوعی و بلاک چین برای شتاب‌دهی به فناوری‌های نوین» که به واکاوی جنبه‌های مختلف ترکیب این دو فناوری می‌پردازد را نیز مطالعه بفرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶