مهر ۵, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • تعداد کاربران پلتفرم بلاک چینی استیم (Esteem) از یک میلیون فراتر رفت

تعداد کاربران پلتفرم بلاک چینی استیم (Esteem) از یک میلیون فراتر رفت

  • توسط حامد پاکدامن
  • می 20, 2018
  • 0
تعداد کاربران پلتفرم بلاک چینی استیم (Esteem) از یک میلیون فراتر رفت

استیم (Streem) پلتفرمی است که به تولیدکنندگان محتوا امکان کسب درآمد از آثار خود را فراهم می‌سازد. این پلتفرم به تازگی اعلام کرد که تعداد کاربران ثبت نامی‌اش از مرز یک میلیون فراتر رفته است. گزارش منتشر شده توسط استیم همچنین حاکی از آن حجم چشمگیر تراکنش‌ها، فعالیت کاربران و نیز بازدیدکنندگان منحصر به فرد است.

استقبال از استیم بی‌سابقه است. البته این استقبال فقط به این شبکه اجتماعی تولید محتوا محدود نمی‌شود. برخی دیگر از برنامه‌های غیرمتمرکز که از بلاک چین استیم استفاده می‌کنند (نظیر dtube و dlive) نیز با چنین استقبالی از سوی کاربران روبرو شده‌اند.

درباره استیم

استیم یک پلتفرم شبکه اجتماعی است که از تولید محتوای با کیفیت حمایت می‌کند و برای این کار از سامانه رای‌دهی بهره می‌گیرد. آرای مثبت داده شده به محتوای موجود به توکن‌های استیم و استیم دلار (SBD) قابل تبدیل است. این توکن‌ها را می‌توان به پول واقعی و یا سایر ارزهای دیجیتال تبدیل کرد. این شبکه اجتماعی جایگزینی برای شیوه‌های نه چندان جذاب کنونی برای تولیدکنندگان محتوا (نظیر درآمد از راه تبلیغات) است.

یکی از دشواری‌های استیم تاکنون، روبرو شدن با بات‌ها و کاربران نادرستکاری بود که سعی می‌کردند آرای تقلبی را برای برخی مطالب ایجاد کنند.

استیم در سال ۲۰۱۶ فقط ۲۰۰۰ کاربر داشت. از آن زمان تاکنون، این شبکه اجتماعی بیش از ۴۰ میلیون دلار به کاربران خود پرداخته است.

استیم: الگوی پروژه‌های بلاک چینی

همزمان با رشد پروژه‌های مختلف مبتنی بر فناوری بلاک چین در سراسر دنیا، انتقادات زیادی نیز از بسیاری از آنها به عمل می‌آید. مشخص نبودن مسیر، ارایه راه‌حل برای مساله‌ای که وجود ندارد و یا کافی بودن راه‌حل‌های موجود از جمله مهم‌ترین این انتقادات هستند.

ماموریت اصلی استیم، ارایه پاداش به تولیکنندگان محتوا بر بستر پلتفرمی روی بلاک چین است. همین هدف مشخص و مهم اصلی‌ترین عامل موفقیت این مجموعه به شمار می‌رود. استیم توانسته نظر مساعد بسیاری از توسعه‌دهندگان را نیز جلب کند. همین سبب ایجاد حجم زیادی از برنامه‌های غیرمتمرکز در حوزه تولید و توزیع محتوا شده که به شکلی منحصر به فرد با بلاک چین تعامل می‌کنند. در وضعیت کنونی که صنعت تولید محتوا با روش‌های محدودی برای کسب درآمد به ازای محتوای تولید شده روبروست، استیم توانسته با این الگوی نوین نظر بسیاری از فعالان تولید محتوا را به خود جلب کند.

گفتنی است در مطلبی با عنوان «۵ رسانه اجتماعی برتر مبتنی بر بلاک چین» بیشتر درباره استیم و ۴ شبکه اجتماعی مبتنی بر بلاک چین دیگر توضیح دادیم. همچنین در مقاله «چگونه بلاک چین به پدیدآورندگان محتوا کمک خواهد کرد؟» بیشتر به کاربردهای اسمیت و نیز این الگوی نوین مبتنی بر بلاک چین پرداختیم. 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads