مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

استیو وازنیاک: اتریوم می‌تواند اپل بعدی باشد

  • توسط حامد پاکدامن
  • می 19, 2018
  • 0
استیو وازنیاک: اتریوم می‌تواند اپل بعدی باشد

استیو وازنیاک که چند دهه پیش در کنار استیو جابز شرکت اپل را بنیان نهاد بر این باور است که پلتفرم بلاک چین اتریوم می‌تواند در آينده همچون اپل موفق و تحول‌آفرین باشد. او این اظهارات را در برابر ۵ هزار شرکت‌کننده در کنفرانسی ویژه برنامه‌نویسان در وین اتریش بیان کرد.

او در این کنفرانس گفت: «اتریوم برایم جالب است، زیرا به خاطر پلتفرم بودن می‌تواند کارهای مختلفی انجام دهد.» او در ادامه اظهار داشت که این پلتفرم می‌تواند به موفقیت‌هایی نظیر اپل دست یابد.

ارزش شرکت اپل در حال حاضر حدود ۹۲۱ میلیارد دلار است که تقریبا ۲ و نیم برابر کل ارزش بازار رمزارزهاست. همچنین ارزش بازار اتریوم نیز اندکی کمتر از ۶۸ میلیارد دلار است.

استیو وازنیاک همواره یکی از طرفداران بیت کوین و سایر رمزارزها (آلت کوین‌ها) بوده است. او به ویژه بیت کوین را به خاطر توانش برای ذخیره ارزش تحسین کرده است.

استیو وازنیاک در کنفرانسی در اکتبر سال ۲۰۱۷ درباره بیت کوین گفت: «مشخص است که تعداد بیت کوین‌هایی که می‌تواند در دنیا وجود داشته باشد محدود است. همین سبب می‌شود بیت کوین جدی‌تر و واقعی‌تر از دلار باشد.» گفتنی است دولت‌ها معمولا از انتشار پول به عنوان ابزاری سیاسی و یا در راستای منابع اقتصادی خود استفاده می‌کنند. بیت کوین یک سقف ۲۱ میلیونی دارد که اکنون فقط ۱۷ میلیون آن استخراج شده است. (در مطلبی با عنوان «چه اتفاقی پس از استخراج همه ۲۱ میلیون بیت کوین می‌افتد؟» به بررسی بیشتر آینده بیت کوین پس از رسیدن به این سقف پرداختیم.)

استیو وازنیاک همچنین بیت کوین را بهتر از طلا دانست و گفت:‌ «طلا همواره در حال استخراج است. شاید مقدار طلای موجود در دنیا محدود باشد، اما بیت کوین ریاضیاتی‌تر است، مقرراتی بر آن حاکم است و هیچ کسی نیز نمی‌تواند این ریاضیات را بر هم زند.»

جالب اینجاست که وازنیاک بیشتر داشته‌های بیت کوین و سایر رمزارزهای خود را مدتی پیش فروخت. او دلیل این اقدام را صرف زمان و انرژی زیاد برای دنبال کردن نوسانات قیمتی این ارزهای دیجیتال دانست. البته متاسفانه آقای وازنیاک بیشتر این سکه‌ها را به یک فرد کلاهبردار فروخت که مبلغ خریدش را با یک کارت اعتباری دزدی پرداخت می‌کرد. مبلغ دریافتی وازنیاک توسط صاحب اصلی کارت پس گرفته شد. همین سبب شد وازنیاک درآمدی که از فروشش آنها داشت را از دست بدهد.

استیو وازنیاک هنوز یک بیت کوین و ۲ اتر در اختیار دارد. خودش می‌گوید هدف از نگهداری از این ارزها پس‌انداز نیست، بلکه می‌خواهد به بررسی بیشتر این فناوری با استفاده از آنها بپردازد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads