آذر ۹, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • کیف پول ارز دیجیتال بدون نیاز به اینترنت: همکاری سامورایی با گوتنا

کیف پول ارز دیجیتال بدون نیاز به اینترنت: همکاری سامورایی با گوتنا

  • توسط حامد پاکدامن
  • می 16, 2018
  • 0
کیف پول ارز دیجیتال بدون نیاز به اینترنت: همکاری سامورایی با گوتنا

سامورایی (Samourai) که یک شرکت ارایه دهنده کیف پول رمرارزهاست قصد دارد یک اپلیکیشن اندرویدی با قابلیت کارکرد بدون دسترسی به اینترنت را طراحی کند. این اقدام قرار است با همکاری شرکت گوتنا (GoTenna) صورت گیرد. گوتنا یک مجموعه پیشتاز در زمینه ارتباطات در محیط‌های بدون دسترسی به آنتن همراه است. این فناوری در اصصطلاح «توری» (Mesh) نام دارد و در محیط‌های دورافتاده و یا مواقع بروز بلایای طبیعی سودمند است. اپلیکیشن اندرویدی مورد نظر تکس‌تنا (TxTenna) نام دارد و به کاربران امکان می‌دهد گوشی‌های خود را با آنتن‌های سیار شرکت گوتنا هماهنگ کنند. به این ترتیب امکان انجام تراکنش با رمزارزها در محیط‌های فاقد پوشش آنتن تلفن همراه فراهم می‌شود.

شرکت گوتنا در زمینه تولید انواع سخت‌افزارهای تسهیل‌کننده شبکه توری فعالیت دارد. این شبکه امکان ارتباط مستقیم بین گوشی‌های مختلف را فراه می‌سازد. اگر تعداد زیادی گوشی در کنار هم قرار گیرد، مسیری برای تبادل داده‌ها فراهم می‌شود و نیازی به فراهم‌کننده اینترنت و یا دکل مخابراتی نخواهد بود.

ریک میرز یکی از مدیران شرکت گوتنا می‌گوید: «شبکه عظیم و تمرکز مخابراتی ممکن است به خاطر بلایای طبیعی نظیر طوفان ۲۰۱۲ سیدنی از کار بیفتد. همچنین برخی از جملات سایبری نیز می‌تواند آن را از کار بیاندازد. در این صورت چه کاری باید انجام داد؟ اگر اپراتورها تصمیم بگیرند قیمت را تا حد زیادی افزایش دهند چه؟ شبکه توری تنها جایگزین معقول برای این شبکه‌های متمرکز سنتی هستند. این شبکه‌ها کاملا متمرکز و دموکراتیزه هستند و قدرت ارتباطات را در دستان مردم قرار می‌دهند. از آن مهم‌تر اینکه از مقاومت بیشتری در برابر بلایلی پیش‌بینی نشده برخوردارند. برای راه‌اندازی شبکه توری فقط کافی است گوشی‌تان به یک گوشی دیگر متصل شود.»

گوتنا برای ایجاد شبکه مش کیف پول سامورایی

گوتنا ابزاری کوچک است که امکان ایجاد شبکه توری (مش) را پدید می‌آورد.

کیف پول سامورایی اهمیت زیادی به مقاومت در برابر سانسورها و نیز ابزارهای مرتبط با حفظ حریم خصوصی می‌دهد. این کیف پول رمزارزها از سال ۲۰۱۵ کار خود را آغاز کرد. سامورایی با دارا بودن قابلیت‌هایی نظیر تعامل مستقیم با گره‌های معتمد شبکه و نیز دستورات مبتنی بر پیامک برای پاک کردن کیف پول از راه دور توانسته مخاطبان زیادی بیابد. بسیاری از کاربران برای دستیابی به سطح بالاتری از امنیت در تراکنش‌های بیت کوینی به این کیف پول روی آوردند.

گفتنی است سامورایی یک سری کد نیز برای «پونی دایرکت» (Pony Direct) منتشر کرده است. این ابزار برای اعلام تراکنش‌ها به شبکه بلاک چین بر بستر پیامک به کار می‌رود.

مدیرعامل سامورایی می‌گوید: «ما بر این باوریم که یکی از اساسی‌ترین ارزش‌های که بیت کوین فراهم می‌سازد، مقاومت در برابر سانسور است. آزادی برای انجام تراکنش‌ها، آن هم بدون کسب اجازه چیزی نیست که بتوان به راحتی از آن چشم‌پوشی کرد. ما دیدیم که اینترنت که روزی آزاد بود تبدیل به یک باغ محصور شده است.»

او در ادامه گفت: «ما در حال ایجاد تغییراتی در کیف پول سامورایی هستیم که امکان زمان طولانی‌تر واکنش و نیز تجربه آفلاین را فراهم می‌سازد. با انتشار اپلیکیشن تکس‌تنا، کاربران کیف پول سامورایی می‌توانند گوشی خود را آفلاین نگه داشته و در عین حال بتوانند تراکنش‌های دریافت و پرداخت را با کمترین دردسر به انجام رسانند.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads