اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰

عرضه اولین تلفن هوشمند ویژه بلاک چین توسط اچ‌تی‌سی

  • توسط samsam
  • می 16, 2018
  • 0
تلفن هوشمند ویژه بلاک چین اچ‌تی‌سی

شرکت تایوانی اچ‌تی‌سی گام بزرگی به سمت فراگیرسازی بلاک چین برمی‌دارد. این شرکت قرار است اولین گوشی هوشمند که دارای قابلیت‌هایی ویژه فناوری بلاک چین است را به زودی وارد بازار کند.

گوشی هوشمند مذکور «اکسودوس» (Exodus) نام دارد. این گوشی اندرویدی به گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند انواع نرم‌ افزارهای غیرمتمرکز (Dapp) را اجرا کند. همچنین سخت افزارهای موجود در آن نیز دسترسی کاربر به یک کیف پول جهانی رمزارزها را فراهم می‌سازد. این کیف پول به صورت ویژه برای این دستگاه طراحی شده است. این گوشی با پروتکل‌های مختلفی سازگار است.

اکسودوس اچ‌تی‌سی تحت سرپرستی فیل چن (Phil Chen) توسعه یافته است. گفتنی است آقای چن سرپرستی پروژه‌های موفق دیگری نظیر هدست وایو (Vive) که ویژه واقعیت مجازی بود نیز را برعهده داشته است. او اکنون سمت «مدیر ارشد غیرمتمرکز» را در این شرکت بر عهده دارد و نظارت کلیه فعالیت‌های مبتنی بر رمزارزها و طرح‌های بلاک چین بر عهده او خواهد بود.

آقای چن در یک پست وبلاگی درباره این محصول جدید نوشت: «از طریق اکسودوس پروتکل‌های مختلفی نظیر بیت کوین، لایتنینگ بیت کوین، اتریوم و غیره را پشتیبانی می‌کنیم. ما می‌خواهیم همه اکوسیستم بلاک چین را پوشش دهیم و در چند ماه آینده، همکاری‌های جدیدی را با شرکایی دیگر شکل خواهیم داد. ما با هم می‌خواهیم بهترین تجربه بلاک چینی و غیرمتمرکز را برای مشتریان فراهم سازیم.»

اکسودوس تلفن هوشمند ویژه بلاک چین اچ‌تی‌سی

اکسودوس تلفن هوشمند ویژه بلاک چین اچ‌تی‌سی

فیل چن ابزار امیدواری کرد که لایه سخت افزاری این تلفن هوشمند ویژه بلاک چین بتواند تجربه واقعی مالکیت بر داده‌ها را برای کاربران به ارمغان آورد. او می‌گوید: «دوست دارم دنیایی را ببینم که در آن، مشتریان مالک واقعی داده‌های خود اعم از تاریخچه وبگردی، هویت، کیف پول، ایمیل، پیام‌ها و غیره باشند و نیازی به یک مرکز برای ذخیره آنها نداشت باشند. هنوز راه زیادی پیش رو است، اما بر این باورم که لایه سخت افزاری این گوشی می‌تواند ما را به سمت دنیایی غیرمتمرکز پیش ببرد.»

هنوز قیمت این تلفن هوشمند ویژه بلاک چین اعلام نشده است. با این وجود شرکت سازنده به صورت ضمنی اعلام کرد که مشتریان می‌توانند با رمزارزها نیز آن را خریداری کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶