مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

فیسبوک تیم ویژه فناوری بلاک چین راه می‌اندازد

  • توسط حامد پاکدامن
  • می 9, 2018
  • 0
فیسبوک تیم ویژه فناوری بلاک چین راه می‌اندازد

فیسبوک به تازگی تیمی از کارشناسان خود را برای کار بر روی بلاک چین سازماندهی کرده است. این اقدام می‌تواند گام بلندی توسط این شرکت برای بهره‌گیری از بلاک چین در دنیای مجازی باشد.

دیوید مارکوس (David Marcus) معاون فیسبوک در واحد اپلیکیشن پیام‌رسان است. او که پیش از این مدیر پی‌پل نیز بود به تازگی این خبر را اعلام کرد. آقای مارکوس در یک پست فیسبوکی نوشت: «پس از چهار سال فعالیت باورنکردنی و ارزشمند در واحد پیام‌رسان به این نتیجه رسیدم که وقت آن است با چالشی جدید روبرو شوم. در حال ایجاد تیمی کوچک هستم که بتوانیم بهترین شیوه‌های بهره‌گیری از بلاک چین را شناسایی کنیم. این کار اقدامی بنیادین خواهد بود.»

گزارشی که شبکه خبری رکورد منتشر کرده گویای آن است که حدود ۱۰ نفر در این تیم حضور دارند. مجموعه‌ای از کارشناسان مهندسی و محصول از اینستاگرام در این تیم حضور دارند. البته هنوز مشخص نیست که وظیفه دقیق این تیم چیست. با این وجود این اقدام، گامی مهم از سوی این غول شبکه‌های اجتماعی به شمار می‌رود.

پیش از این نیز مدیر سابق پی‌پل (که اکنون در هیات مدیره صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس حضور دارد) اعلام کرد که پیام‌رسان فیسبوک پس از اینکه مشکلات بلاک چین برطرف شد، حاضر است از رمزارزها استفاده کند. گفتنی است فیسبوک مدتی پیش هر نوع درج آگهی مربوط به رمزارزها را ممنوع کرد. دلیل این اقدام، کلاهبرداری‌های صورت گرفته در زمینه عرضه اولیه سکه و موارد مشابه بوده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads