آذر ۹, ۱۴۰۱

طرح بی‌ام‌دابلیو برای استفاده از ارز دیجیتال

  • توسط حامد پاکدامن
  • می 9, 2018
  • 0
طرح بی‌ام‌دابلیو برای استفاده از ارز دیجیتال

شرکت خودروسازی بی‌ام‌دابلیو یک طرح آزمایشی را به منظور تشویق کاربران به رهگیری مسافت طی شده با خودرو به انجام رسانده است. در این طرح آزمایشی که با همکاری استارتاپ DOUV به انجام رسانده است، پاداش‌هایی در قالب توکن DOVU به کاربرانی که خودرو اجاره به شرط تملیک خریداری کرده‌اند داده می‌شود.

سامانه کنونی رهگیری مسافت طی شده خودروهای لیزینگی نمایندگان شرکت بی‌ام‌دابلیو در حال حاضر چندان کارآمد نیست. این سیستم اکنون بر عملکرد کارت سوخت استوار است. وقتی راننده به خودروی خود بنزین می‌زند، پمپ بنزین میزان مسافت طی شده خودرو را دریافت و ذخیره می‌کند . همچنین این میزان مسافت بر روی رسید فروش بنزین پرینت می‌شود. گاهی اوقات پرسنل پمپ بنزین مشغله زیادی داشته و این کارها را انجام نمی‌دهند. همچنین نشملاتی دیگر نظیر اشتباه در وارد کردن عدد سبب می‌شود این داده چندان کاربردی نباشد.

در طرح آزمایشی صورت گرفته، اطلاعات مربوط به مسافت طی شده به صورت دستی توسط راننده وارد می‌شد. برای این کار از اپلیکیشن کیف پول توکن DOUV‌ استفاده شد. به این ترتیب، این توکن‌ها به عنوان مشوقی برای سوق دادن راننده به ثبت مسافت طی شده در یک زمان خاص در هر هفته به کار رفت.

این اپلیکیشن مجهز به فناوری تشخیص نوری کاراکتر (OCR) و نیز یادگیری ماشینی است. در نتیجه عدد مسافت طی شده به یک رشته دیجیتال تبدیل شده و در بلاک چین ثبت می‌شود. قرارداد هوشمند به کار رفته در آن نیز به ازای هر بار ثبت مسافت، یک توکن به راننده جایزه می‌دهد.

البته بی‌ام‌دابلیو اولین شرکت خودروسازی نیست که به فکر استفاده از این فناوری افتاده است. پورشه را می‌توان در استفاده از بلاک چین پیشتاز دانست. این شرکت برنامه‌ای جامع برای تبادل سریع‌تر و ایمن‌تر داده‌ها به منظور استفاده از خودروهایش دارد. مرسدس بنز نیز به آن دسته از رانندگانی که رفتاری دوستدار محیط زیست (نظیر رانندگی با سرعت معقول) دارند از طریق یک توکن ویژه جایزه می‌دهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads