مرداد ۱۰, ۱۴۰۰

آغاز عرضه اسکناس بیت کوین در سنگاپور

  • توسط حامد پاکدامن
  • می 6, 2018
  • 0
آغاز عرضه اسکناس بیت کوین در سنگاپور

یک استارتاپ در سنگاپور برای اولین بار در تاریخ اسکناس‌هایی هوشمند برای رمزارز بیت کوین طراحی کرده است. عرضه و فروش این اسکناس بیت کوین به تازگی در یک مرکز خرید بزرگ در سنگاپور آغاز شده است. این اسکناس‌های بیت کوین به تدریج در سایر نقاط دنیا نیز عرضه خواهد شد.

استارتاپ سنگاپوری تنگم (Tangem) که خود را یک پلفترم اسکناس هوشمند می‌داند این اسکناس‌های کاغذی را تولید کرده است. هر کدام از این اسکناس‌ها دارای یک تراشه هستند. در مجموع دو مدل اسکناس طراحی شده که یکی ۰/۰۵ و دومی نیز ۰/۰۱ بیت کوین ارزش دارد. این محصول در مرکز خرید سان‌تک (Suntech) در پایتخت سنگاپور به مشتریان عرضه می‌شود

سخت‌افزار موجود در هر اسکناس از جنس کاغذ نیست. این سخت افزار در واقع تراشه نیمه‌رسانای S3D350A سامسونگ است. اندرو پانتوکهین (هم‌بنیانگذار استارتاپ تنگم) می‌گوید که این سخت‌افزار از امنیت بالایی در برابر آسیب‌های سخت ‌افزاری و حملات نرم ‌افزاری برخوردار است.همچنین بنا بر ادعای او، هک کردن این تراشه ارزش اقتصادی ندارد و در صورت هک شدن یک اسکناس، هیچ خطری متوجه سایر اسکناس‌ها نیست.

اسکناس بیت کوین در دو نمونه یک صدم و پنچ صدم بیت کوینی عرضه می‌شود.

اسکناس بیت کوین در دو نمونه یک صدم و پنچ صدم بیت کوینی عرضه می‌شود.

تولید هر کدام از این اسکناس‌ها برای شرکت ۲ دلار هزینه بر می‌دارد. استارتاپ تنگم در حال حاضر در حال آماده‌سازی میلیون‌ها قطعه از این اسکناس است. هدف از این کار، تسهیل خرید و فروش رمزارزها به شکلی سریع، بدون هزینه و با حفظ هویت کاربری است.

چرا اسکناس بیت کوین؟

استفاده از رمزارزها و خرید و فروش بیت کوین دردسرهای خاص خود را دارد. برای این کار معمولا باید گام‌های زیادی را طی کنید که شاید در دفعات اول کمی پیچیده به نظر برسد. اما اسکناس بیت کوین استارتاپ تنگم این کار را به سادگی تراکنش‌های روزمره با اسکناس می‌کند. از آنجا که همه کار با اسکناس را بلدند، استفاده از اسکناس بیت کوین نیز دردسری به همراه ندارد!

تراشه اسکناس بیت کوین از امنیت بالایی برخوردار است.

تراشه اسکناس بیت کوین از امنیت بالایی برخوردار است.

بر خلاف شیوه‌های معمول انتقال بیت کوین که زمان‌بر و دربردارنده هزینه است، این شیوه جدید می‌تواند مالکیت را به شکلی آنی به دریافت‌کننده منتقل کند. در واقع موجودی کیف پول مجازی به همراه کلید خصوصی به دریافت‌کننده انتقال داده می‌شود. در نتیجه دیگری نیازی به پرداخت کارمزد تراکنش نیست و همچنین لازم نیست منتظر تایید تراکنش در بلاک چین شبکه بمانیم.» افزون بر این، هر کدام از این اسکناس‌های بیت کوین از قابلیت ان‌اف‌سی (NFC) نیز برخوردار خواهند بود. در نتیجه کاربر به سرعت می‌تواند اعتبار دارایی موجود در اسکناس را با گوشی هوشمند خود ارزیابی کند.

بازار آینده اسکناس بیت کوین

بنیانگذاران تنگم بر این باورند که حدود ۵ میلوین نفر هم اکنون در سراسر جهان در زمینه خرید و فروش و نیز استفاده از رمزارزها فعالیت دارند. افزایش آگاهی جهانی از رمزارزها نیز سبب می‌شود این بازار گسترش قابل توجهی یابد. به همین دلیل اسکناس بیت کوین می‌تواند بازار قابل توجهی در آینده داشته باشد.

برنامه استارتاپ تنگم برای اسکناس بیت کوین

استارتاپ تنگم دفاتر مختلفی در شهرهای مختلف جهان دارد. اما دفتر مرگزی آن در شهر زوگ (Zug) سوئیس مستقر است. این شهر به خاطر سیاست‌های مشوقانه فعالیت رمزارزها و شرکت‌های مرتبط به «کریپتو ولی» (Crypto Valley) یعنی همانند سیلیکون ولی برای شرکت‌ّای حوزه پول رمزگذاری شده شهرت یافته است. استارتاپ تنگم در نظر دارد این اسکناس‌های بیت کوین را پس از سنگاپور در سراسر جهان منتشر کند. اسکناس‌های بیت کوین از فروشگاه‌های معمولی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، خودپردازهای ویژه و یا افرادی که قبلا آن را خریده‌اند قابل تهیه است. از این اسکناس‌ها می‌توان به عنوان پول استفاده کرد. با این وجود این اسکناس همانند پول رسمی نیست و پشتیبانی دولت را ندارد. این اسکناس صرفا با هدف ساد‌ه‌تر کردن نقل‌وانتقال رمزارزها در دسترس قرار می‌گیرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads