مهر ۵, ۱۴۰۱

اسیک (ASIC) جدید شرکت بیتمین با قابلیت استخراج زی کش

  • توسط حامد پاکدامن
  • می 5, 2018
  • 0
اسیک استخراج زی کش

شرکت چینی بیتمین از یک سخت افزار اسیک (ASIC) جدید خود رونمایی کرده است که برای استخراج ارزهای دیجیتال برخوردار از الگوریتم «اکوییهش» (Equihash) نظیر رمزارز زی کش کاربرد دارد. بر اساس خبر اعلام شده، توزیع این اسیک قرار است از ماه ژوئن امسال آغاز شود. این اسیک انتماینر زی۹ (Antminer Z9) نام دارد. شرکت بیتمین در یک توئیت درباره این اسیک جدید نوشت:

«مفتخریم تولید انتماینز زی ۹ که یک اسیک ماینر برای استخراج رمزارزهای مبتنی بر الگوریتم ایکوییهش (Equihash) هستند را اعلام می‌کنیم. به منظور جلوگیری از خرید تعداد زیادی دستگاه توسط عده‌ای معدود و امکان دسترسی مشتریان از سراسر جهان به این دستگاه، تعداد دستگاه‌های قابل سفارش برای هر مشتری را محدود کردیم. برای سفارش می‌توانید اینجا کلیک کنید.»

اسیک (ASIC) نوعی سخت افزار ویژه استخراج رمزارزهاست. ورود این سخت افزار به بازار برخی رمزارزها نظیر بیت کوین و لایت کوین سبب ایجاد تحولی اساسی در آن شده است. وقتی امکان استخراج با اسیک برای کاربران وجود داشته باشد، استفاده از کارت گرافیک و یا پردازنده مرکزی دیگر چندان معقول نخواهد بود.

یکی از ایراداتی که به اسیک وارد می‌کنند این است که سبب می‌شود استخراج رمزارزها از پدیده‌ای فراگیر و عمومی به عده‌ای خاص محدود شود. این مخالفان بر این باورند که این سخت افزار رویکردی خلاف تمرکززدایی که اساس ارزهای دیجیتال است را ایجاد می‌کند. حتی برخی از توسعه‌دهندگان شبکه‌ رمزارزها می‌کوشند شبکه خود را در برابر اسیک ایمن کنند.

زوکو ویلکاکس (Zooko Wilcox) بنیانگذار زی کش در واکنش به خبر تولید اسیک ویژه ماینینگ زی کش نوشت: «بی تردید هرگز نمی‌خواسته‌ام به چنین چیزی تمن در دهم زیرا از سویی همیشه فکر می‌کردم چنین رویه‌ای در درازمدت امکان‌پذیر نیست و دوم اینکه باور داشتم تعادلی میان توزیع گسترده سکه‌ها از یک سو و هزینه هدررفته سرمایه‌گذاران از سرمایه‌گذاری روی رمزارزها از سویی دیگر وجود دارد. شاید دومی را بتوان دلیل خوبی برای ایجاد مقاومت در شبکه و ثبات آن دانست.»

از سویی دیگر، یکی از مسئولان تالار گفتمان زی کش اعلام کرد: «وضعیت کنونی مقاومت شبکه در برابر پذیرش اسیک هنوز قطعی نیست و گفتگوها بر سر آن ادامه دارد.»

اگر به استخراج حرفه‌ای ارز دیجیتال و کسب درآمد از آن علاقه دارید توصیه می‌کنیم مطلب «ریگ ماینینگ (استخراج) ارز دیجیتال: برترین‌های ۲۰۱۸ به انتخاب نشریه TechRadar» را نیز مطالعه بفرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads