آذر ۱۰, ۱۴۰۰
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • همکاری بایننس با اوگاندا به منظور توسعه اقتصادی این کشور با فناوری بلاک چین

همکاری بایننس با اوگاندا به منظور توسعه اقتصادی این کشور با فناوری بلاک چین

  • توسط حامد پاکدامن
  • آوریل 28, 2018
  • 0
همکاری بایننس با اوگاندا به منظور توسعه اقتصادی این کشور با فناوری بلاک چین

مدیرعامل بایننس اعلام کرد که این صرافی آنلاین ارز دیجیتال با همکاری نام کریپتو ساناوا (Crypto Savanna) که یک استارتاپ اوگاندایی فعال در زمینه فناوری بلاک چین است، برنامه‌ای برای توسعه این کشور شرق آفریقا دارد.

بایننس بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال دنیا است. این شرکت نوپا و ثروتمند قصد دارد اقتصاد اوگاندا را متحول کرده و هزاران شغل برای جوانان این کشور ایجاد کند. چانگپنگ ژائو (بنیانگذار و مدیرعامل بایننس) که در حال حاضر در اوگانادا حضور دارد در حال مذاکره با جامعه محلی بلاک چین این کشور به منظور شناخت فرصت‌ها برای همکاری مشترک است.

او در توئیتی اعلام کرد که شرکت او در حال کار برای برنامه‌ریزی به منظور «حمایت از گذار اقتصادی اوگاندا و نیز اشتغال جوانان از طریق بلاک چین است تا این کشور آماده انقلاب چهارم صنعتی شود.» این همکاری می‌تواند به ایجاد هزاران فرصت شغلی و نیز جذب سرمایه‌ به این کشور بیانجامد.

بایننس در حال حاضر بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال در جهان است که ارزش معاملات آن در هر ۲۴ ساعت به حدود ۲/۵ میلیارد دلار می‌رسد. این شرکت که در ابتدا در چین تاسیس شد به خاطر مقررات این کشور مجبور به ترک آن شد و هم اکنون دفاتری در هنگ کنگ و ژاپن دارد. گفتنی است بایننس به فکر انتقال دفتر مرکزی خود به کشور مالت است. همچنین سود این صرافی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ از سودآوری دویچه بانک (یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های اروپا) نیز بیشتر شد.

اوگاندا و رمزارزها

با وجود اینکه اوگاندا از منابع طبیعی ارزشمندی نظیر قهوه، تنباکو، شکر، فلزات و نفت برخوردار است، یکی از فقیرترین کشورهای دنیاست. بسیاری از شهروندان این کشور ۴۲ میلیون نفری برای کار به کشورهای دیگر می‌روند. این افراد بخش قابل توجهی از درآمد خود را به کشورشان می‌فرستند. بر اساس اعلام بانک جهانی، این مبلغ در سال ۲۰۱۶ به بیش از یک میلیارد دلار رسید.

بسیاری از ساکنان آفریقا به بانک دسترسی ندارند و در عین حال، بیش از ۳۰ میلیون نفر آفریقایی هم هستند که در کشورهایی دیگر به کار مشغولند و درآمد خود را به کشورشان می‌فرستند. به همین دلیل، فناوری‌های مبتنی بر بلاک چین می‌تواند به ارتباط بهتر مالی این افراد کمک کند و البته به سرعت در تمام این قاره به کار گرفته شود. همچنین ماهیت ضدتقلب بلاک چین سبب می‌شود جلوی هر نوع فساد احتمالی گرفته شود. از آنجا که نظام مالی و سیاسی کشورهای آفریقایی معمولا آلوده به فساد است، این ویژگی می‌تواند نقش برگ برنده را داشته باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads