اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۰

سود بایننس از بزرگ‌ترین بانک آلمان هم بیشتر شد!

  • توسط samsam
  • آوریل 28, 2018
  • 0
سود بایننس از بزرگ‌ترین بانک آلمان هم بیشتر شد!

در سه ماهه نخست امسال، سود بایننس (بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال دنیا با ۲۰۰ کارمند) به ۲۰۰ میلیون دلار رسید و از سود ۱۴۶ میلیون دلاری دوبچه بانک (بزرگ‌ترین بانک آلمان با ۱۰۰ هزار کارمند) نیز پیشی گرفت. بایننس یک شرکت چینی است که بیش از ۸ ماه از تاریخ تاسیس آن نمی‌گذرد و توانسته لقب بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال در جهان را به خود اختصاص دهد. این در حالی است که دویچه بانک بیش از ۱۴۸ سال سابقه دارد.

شانگ‌پنگ ژائو مدیر عامل بایننس است. او که در فهرست ثروتمندترین فعالان حوزه ارزش دیجیتال نشریه فوربس مقام اول را به خود اختصاص داده در یادداشتی نوشت: «در سه ماه اول سال فعالیت‌مان، سود بایننس به ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار رسید. این مبلغ در سه ماه دوم به ۲۰۰ میلیون دلار رسیده و سه ماهه سوم فعالیت‌مان نیز هنوز تمام نشده است و فکر می‌کنیم از این میزان نیز بالاتر رود. هر کشوری که به بایننس امکان بازگشایی دفتری را بدهد بخش قابل توجهی از این درآمد را می‌تواند به عنوان مالیات دریافت کند.»

بایننس قصد دارد دفتر مرکزی خود را به کشور کوچک مالت در اروپا انتقال دهد. این انتقال به مراتب پراهمیت‌تر از انتقال دفتر مرکزی آلمان به مالت است. با توجه به رشد نمایی بایننس و حرکت سریع بازار ارز دیجیتال، اشتیاق دولت مالت برای میزبانی صنعت رمزارزها و استارتاپ‌ها کاملا مشخص است. (برای آشنایی با این صرافی بزرگ بین‌المللی مطلب «بایننس (Binance)» را مطالعه بفرمایید.)

سود بایننس و آینده صنعت رمزارزها

ارزش بازار رمزارزها به حدود ۴۰۰ میلیارد دلار رسیده است که اندکی کمتر از مجموع ارزش HSBC‌ و نیز JPMorgan (از بزرگ‌ترین مجموعه‌های بانکداری دنیا) شده است. بازار ارزهای دیجیتال هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد. برای نمونه بیت کوین در سال ۲۰۰۹ عرضه شد و اتریوم نیز عمری کمتر از ۵ سال دارد.

اینکه یک استارتاپ با حدود ۲۰۰ کارمند توانسته ارزشی چند میلیارد دلاری بیابد و از نظر سودآوری با یک بانک بسیار بزرگ و جاافتاده همچون دویچه بانک رقابت کند گویای روند بلندمدت توسعه بازار ارزهای دیجیتال است.

تا وقتی که تقاضا برای رمزارزها همچنان باقی بماند و سرمایه‌گذاران همچنان وارد این بازار شوند، درست همان طور که سود بایننس از یک بانک بزرگ اروپایی شده است، کسب‌وکارهای مبتنی بر ارز دیجیتال شاید حتی طی یک تا دو دهه آینده بر صنعت مالی جهانی چیره شود.

نرخ رشد کنونی بازار ارز دیجیتال شاید گویای اجرایی شدن پیش‌بینی‌ تیم دراپر (سرمایه‌گذار معروف سیلیکون ولی) برای رسیدن قیمت بیت کوین به ۲۵۰ هزار دلار تا سال ۲۰۲۲ و یا پیش‌بینی تیم لی برای رسیدن قیمت آن به ۹۱ هزار دلار تا مارس ۲۰۲۰ باشیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads
این وب سایت به فروش میرسد ۰۹۱۷۷۸۷۹۹۸۶