مرداد ۱۰, ۱۴۰۰
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • برای اولین بار در دنیا: اعطای وام در اسپانیا با فناوری زیرساختی بیت کوین

برای اولین بار در دنیا: اعطای وام در اسپانیا با فناوری زیرساختی بیت کوین

  • توسط حامد پاکدامن
  • آوریل 27, 2018
  • 0
پرداخت وام با فناوری بلاک چین

یک بانک چندملیتی اسپانیایی برای اولین بار توانست با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده وامی را به یک شرکت پرداخت کند. این اقدام، گام بلندی به سمت بهره‌گیری گسترده‌تر از فناوری بلاک چین در صنعت بانکداری به شمار می‌رود.

بر اساس گزارش نشریه فایننشال تایمز، بانک بی‌بی‌وی‌ای (BBVA) وامی به ارزش ۷۵ میلیون یورو را با استفاده از این فناوری به مشتری شرکتی خود پرداخت کرده است. تمامی امور مربوط به فرآیند بانکی این وام اعم از مذاکره بر سر بندهای قرارداد و نیز امضای قرارداد تسهیلات مالی بر بستر بلاک چین صورت گرفت. برای آشنایی بیشتر با بلاک چین توصیه می‌کنیم مطلب «بلاک چین به زبان ساده» را نیز مطالعه بفرمایید.

استفاده از بلاک چین که فناوری بنیادین بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود به طرفین قرارداد امکان می‌دهد به خوبی از فرآیند اجرایی امور آگاه شوند. با وجود اینکه بانک‌ها در سراسر دنیا در حال حاضر از رایانه و مراکزداده برای ذخیره اطلاعات استفاده می‌کنند، فناوری مذکور تفاوتی بنیادین با این شیوه‌های جاری دارد.

فناوری دفتر کل توزیع شده این امکان را فراهم می‌سازد که طرفین بتوانند طی چند ساعت درباره بندهای قرارداد با هم مذاکره کنند. این در حالی است که در شیوه‌های کنونی این کار ممکن است روزها به درازا انجامد. کارلوس تورس ویلا (مدیر اجرایی بانک بی‌بی‌وی‌ای) بر این باور است که این اقدام پیشرفتی قابل توجه در مسیر استفاده از قابلیت‌های فناوری مذکور است.

او می‌گوید: «بلاک چین می‌تواند امتیازی مشخص برای همه طرف‌های حاضر در بازار وام‌های شرکتی داشته باشد. دلیل آن نیز افزایش کارایی، شفافیت و نیز امنیت فرآیند است. این نیز یک نمونه دیگر از فناوری‌های دگرگون‌سازی است که می‌توان از آنها برای افزوده ارزش به خدمات مالی استفاده کرد. این دیدگاه اساس راهبرد ما به شمار می‌رود.»

برای‌‌ آشنایی بیشتر با قابلیت‌های چشمگیر این فناوری توصیه می‌کنیم مطلب «تحول در صنعت خدمات مالی با استفاده بانک‌ها از بلاک چین» را نیز مطالعه بفرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads