خرداد ۳, ۱۴۰۱

کوچک‌ترین کارت گرافیک اکسترنال جهان برای ماینرها و گیمرها

  • توسط حامد پاکدامن
  • آوریل 23, 2018
  • 0
کوچک‌ترین کارت گرافیک اکسترنال جهان برای ماینرها و گیمرها

کارت گرافیک قدرتمند یکی از نیازمندی‌های اساسی برای انجام بسیاری از بازی‌های رایانه‌ای است. به همین دلیل گیمرهای حرفه‌ای برای انجام این بازی‌ها به رایانه‌ای با کارت گرافیک بالا و یا لپ‌تاپ‌های ویژه گیم دارند. چنین لپ‌تاپ‌هایی به خاطر سخت‌افزار قدرتمند موجود از وزن بالایی نسبت به لپ‌تاپ‌های معمولی برخوردارند. به همین دلیل، فکر کردن به جابه‌جایی این لپ‌تاپ‌ها در فعالیت‌های روزانه هم آزاردهنده است! با این وجود، یک راه‌حل دیگر برای کسانی که به لپ‌تاپی با کارت گرافیک بالا نیاز دارند وجود دارد و آن هم استفاده از کارت گرافیک اکسترنال (مجزا) است.

برای این دسته از کاربران، «اکس-کُر» (ex-core) ابزاری ایده‌آل به شمار می‌رود. شرکت کانادایی اکسکلیم (Exklim) سازنده این گجت است. این دستگاه راه‌حلی ارزشمند برای گیمرها، ماینرهای رمزارزها، طراحان، معماران و خلاصه همه کسانی که نیاز به رایانه‌ای سبک ولی با کارت گرافیک بالا دارند به شمار می‌رود.

ویژگی‌های کوچک‌ترین کارت گرافیک اکسترنال

«اکس-کُر» (ex-core) کوچک‌ترین کارت گرافیک اکسترنال قابل حمل دنیاست که فقط ۷۱۰ گرم وزن دارد. این گجت از سخت افزار ‌ نویدیا جی‌فورس GTX 1050 بهره می‌برد. «اکس-کُر» (ex-core) انرژی مورد نیاز خود را ازطریق یک کابل متصل به درگاه Thunderbolt 3 دریافت می‌کند. همچنین کاهش دمای این کارت گرافیک اکسترنال نیز توسط یک فن که دمای آن را زیر ۶۲ درجه سانتیگراد نگه می‌دارد به انجام می‌رسد.

کوچک‌ترین کارت گرافیک اکسترنال دنیا به اندازه یک کف دست است و فقط ۷۱۰ گرم وزن دارد.

کوچک‌ترین کارت گرافیک اکسترنال دنیا به اندازه یک کف دست است و فقط ۷۱۰ گرم وزن دارد.

داستان طراحی کوچک‌ترین کارت گرافیک اکسترنال

ادگار الیسیو (بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت اکسکلیم) می‌گوید: «مهندسان ما بیش از ۵ سال به دنبال طراحی پیشرفته‌ترین فناوری به منظور ساخت کارت گرافیکی اکسترنال بودند که بتواند عملکرد بالای امروزی را نیز داشته باشد. بزرگ‌ترین مانعی که با آن روبرو بودیم، مصرف انرژی بود. به لطف جدیدترین ساختار نویدیا توانستیم میزان بهره‌وری در مصرف انرژی را به حداکثر برسانیم و اولین دستگاه کارت گرافیک اکسترنال دنیا را به بازار عرضه کنیم.»

«اکس-کُر» (ex-core) علاوه بر اینکه می‌تواند هر نوع بازی رایانه‌ای و نیز فیلم را به خوبی بر روی رایانه نمایش دهد، ابزاری ارزشمند و کم‌هزینه برای ارتقای لپ‌تاپ نیز به شمار می‌رود. به جای اینکه برای داشتن عملکرد گرافیکی بهتر به سراغ یک لپ‌تاپ جدید و گران‌قیمت بروید، می‌توانید یک کارت گرافیک اکسترنال را تهیه و در مواقع لزوم از آن استفاده کنید. به این ترتیب از مشقت پرداخت هزینه‌ای بالا برای لپ‌تاپ و البته دردسرهای جابه‌جایی فایل‌ها راحت می‌شوید.

کوچک‌ترین کارت گرافیک اکسترنال جهان می‌تواند برای کاربران حرفه‌ای بسیار سودمند باشد

کوچک‌ترین کارت گرافیک اکسترنال جهان می‌تواند برای کاربران حرفه‌ای بسیار سودمند باشد

این کارت گرافیک اکسترنال در حال حاضر برای تامین مالی جمعی بر روی سامانه کیک‌استارتر قرار داده شده است. پیش‌خرید این دستگاه با ۳۹۹ دلار امکان‌پذیر است. همچنین قیمت این گجت پس از عرضه به بازار ۴۹۹ دلار خواهد بود.

گفتنی است کارت گرافیک اکسترنال ابزار مناسبی برای استخراج بیت کوین به شمار نمی‌رود و بیشتر برای سایر رمزارزها کاربرد دارد. برای استخراج بیت کوین بیشتر از سخت‌ افزار ASIC‌ استفاده می‌شود. در مقاله‌ای با عنوان «بهترین سخت‌ افزار های استخراج بیت کوین به انتخاب نشریه Digital Trends» بیشتر درباره این سخت افزار توضیح دادیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads