خرداد ۳, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • تجهیز یک جایگاه شارژ خودرو در هلند به فناوری پرداخت خودکار با ارز دیجیتال

تجهیز یک جایگاه شارژ خودرو در هلند به فناوری پرداخت خودکار با ارز دیجیتال

  • توسط حامد پاکدامن
  • آوریل 23, 2018
  • 0
تجهیز یک جایگاه شارژ خودرو در هلند به فناوری پرداخت خودکار با ارز دیجیتال

یک ایستگاه شارژ خودروهای الکتریکی در هلند به تازگی توانسته از فناوری دفتر کل توزیع شده برای دریافت هزینه‌های مربوط به شارژ خودرو و نیز پارکینگ استفاده کند. این مرکز برای این کار به سراغ ارز دیجیتال آیوتا رفته که تفاوتی اساسی با بیت کوین و سایر رمزارزها دارد.

هارم ون دن برینک یکی از برنامه‌نویسان مرکز مذکور است. او به خبرنگاران گفت: «ما پتانسیل موجود در فناوری دفتر کل توزیع شده را دیدیم و به این فکر افتادیم که شاید بتوان از این فناوری در ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی استفاده کرد. با خودمان گفتیم شاید بتوان از این فناوری در راستای ایجاد یک سیستم یکپارچه بهتر که عملکردی مشابه شبکه‌های هوشمند داشته باشد استفاده کرد.»

ارز دیجیتال آیوتا یک تفاوت اساسی با سایر رمزارزها دارد و آن هم اینکه بر اساس فناوری تنگل (Tangle) عمل می‌کند. در شبکه بلاک چین بیت کوین، اتریوم و ارزهای مشابه، یک عده ماینر در سراسر دنیا به تایید تراکنش‌ها می‌پردازند. این تایید تراکنش‌ها نیازمند پرداخت کارمزد به این ماینرهاست. در مقابل، الگوی تنگل کاملا متفاوت است و نیازی به ماینینگ ندارد. در مقابل، هر کاربر برای تایید تراکنش خود باید یک یا چند تراکنش قبلی را به صورت تصادفی تایید کند. به این ترتیب این شیوه نیازی به کارمزد ندارد و نیز سرعت به مراتب بالاتری نسبت به بسیاری از رمزارزها دارد.

در این ایستگاه شارژ، کاربر باید مقداری آیوتا در کیف پول دیجیتال خود داشته باشد. تیم نوآور طراحی این فناوری در نظر دارد یک کیف پول ویژه هر خودرو طراحی کند که دیگر نیازی به انتقال پول از حساب کاربر نباشد. به این ترتیب هر کاربر می‌تواند مقداری آیوتا را در این کیف پول قرار دهد.

گفتنی است فناوری تنگل آیوتا به خاطر جذابیتی که دارد، از سوی مقامات شهر تایپه در طرح گسترده شهر هوشمند مورد استفاده قرار گرفته است. این رمزارز طی مدتی کوتاه پیشرفت قابل توجهی داشته و توانسته با کسب ۱۲ درصد از کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال، عنوان نهم را در این فهرست به خود اختصاص دهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads