مهر ۵, ۱۴۰۱

بایننس (Binance)

  • توسط حامد پاکدامن
  • آوریل 22, 2018
  • 0
بایننس (binance) صرافی آنلاین ارز دیجیتال

بایننس یک صرافی ارز دیجیتال است که چند زبانه بوده و در سطح بین‌المللی به فعالیت مشغول است. این شرکت در جولای ۲۰۱۷ مبلغ ۱۵ میلیون دلار سرمایه را از طریق عرضه اولیه توکن خود با نام BNB جذب کرد. چانگپنگ ژائو مدیر بنیانگذار بایننس است. او پیش از این نیز شرکت فیوژن سیستم (Fusion Systems) را تاسیس کرده بود که در زمینه ارایه راه‌حل‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزه مالی فعالیت داشت. چانگپنگ ژائو در سال ۲۰۱۳ به عنوان سومین نفر از تیم کیف پول ارز دیجیتال به وبسایت Blockchain.info پیوست. او همچنین به مدت کمتر از یک سال به عنوان CTO برای OKCoin (سامانه‌ای برای معامله ارزهای دیجیتال و پول رسمی) مشغول به کار بود. یی هه (Yi He) دومین بنیانگذار بایننس است که در OKCoin به عنوان مدیر برندینگ و بازاریابی کار می‌کرد.

کاربران بایننس در صورت استفاده از توکن BNB می‌توانند از ۵۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملات برخوردار شوند. از زمانی که بایننس به عرضه اولیه توکن خود پرداخت، تعداد زیادی از صرافی‌های دیگر نیز از این الگو پیروی کرده و توکن‌های ویژه خود را عرضه کردند.

شش ماه پس از راه‌اندازی بایننس، مجله فوربز برای اولین بار در تاریخ، فهرستی از ثروتمندترین افراد در دنیای ارزهای دیجتال منتشر کرد. در این فهرست، چانگپنگ ژائو (بنیانگذار بایننس) با حدود ۱/۱ الی ۲ میلیارد دلار ثروت، در بالای این فهرست قرار گرفت.

چانگپنگ ژائو: بنیانگذار بایننس

چانگپنگ ژائو: بنیانگذار بایننس

این صرافی ارز دیجیتال ابتدا در چین تاسیس شد، اما در سپتامبر ۲۰۱۷ به خاطر مقررات سخت‌گیرانه این کشور در قبال ارزهای دیجیتال، سرورها و نیز دفاتر اداری خود را از چین به ژاپن منتقل کرد. همچنین در مارس ۲۰۱۸ این شرکت دفاتری را در تایوان تاسیس کرد. در مارس ۲۰۱۸ و پس از تشدید مقررات در ژاپن علیه ارزهای دیجیتال، اعلام شد که بایننس قصد دارد دفتری را در کشور مالت تاسیس کند.

قبلی «
بعدی »