آذر ۹, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • پاول دورف: از بیت کوین برای خنثی‌سازی فیلترینگ تلگرام در روسیه استفاده می‌کنم!

پاول دورف: از بیت کوین برای خنثی‌سازی فیلترینگ تلگرام در روسیه استفاده می‌کنم!

  • توسط حامد پاکدامن
  • آوریل 19, 2018
  • 0
پاول دورف: از بیت کوین برای خنثی‌سازی تحریم تلگرام در روسیه استفاده می‌کنم!

با وجود ایجاد ممنوعیت در دسترسی کاربران اینترنت در روسیه به تلگرام، این پیام‌رسان به مبارزه با این تصمیم روی آورده است و از بیت کوین نیز برای تامین مالی آن استفاده می‌کند.

پاول دورف (بنیانگذار تلگرام) اعلام کرد کمک‌هایی مالی را در قالب بیت کوین به گروه‌ها و سازمان‌هایی که از شبکه خصوصی مجازی (موسوم به V P N) و نیز سایر خدمات مشابه برای دور زدن تحریم روسیه علیه این پیام‌رسان استفاده می‌کنند اختصاص می‌دهد.

او در بیاینه‌ای اعلام کرد: «برای حمایت از آزادی اینترنت در روسیه و نیز سایر مناطق، کمک‌هایی در قالب بیت کوین را به افراد و شرکت‌هایی که پروکسی‌های ساکس۵ و نیز  V P N در اختیار کاربران می‌گذارند قرار می‌دهم. خوشحالم که امسال قرار است میلیون‌ها دلار در این مسیر اهدا کنم و امیدوارم سایر افراد نیز چنین اقدامی را انجام دهند.» او در ادامه در کانال تلگرامی خود گفت: «این کار برای ما تصمیمی ساده بود. ما به کاربران‌مان قول امنیت ۱۰۰ درصدی را داده‌ایم و حاضریم دست از کار بکشیم تا اینکه به قول‌مان عمل نکنیم.»

هفته گذشته، یک دادگاه در روسیه به این دلیل که این پیام‌رسان کلیدهای رمزگشایی (که برای باز کردن پیام‌های کاربران به کار می‌رود) را تحویل مقامات امنیتی این کشور نداده، دسترسی به آن را در این کشور ممنوع کرد. تلگرام در برابر این درخواست گفت که این امر به نقض حریم خصوصی کاربران روسی می‌انجامد.

تلگرام اعلام کرد پس از فیلتر شدن این اپلیکیشن در روسیه، کاهش قابل توجهی در تعداد کاربران فعالش صورت نگرفته است. با این وجود، روسیه اقدام به ممنوعیت دسترسی کاربران به برخی آی‌پی‌ها کرده است. بر اساس گزارش رویترز، دولت روسیه ۱۸ زیرشبکه و میلیون‌ها نشانی آی‌پی (که برخی از آنها توسط فروشگاه‌های معروف اینترنتی و نیز بانک‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت و به گوگل و آمازون تعلق داشت) را مسدود کرد تا تلگرام نتواند از این سرویس‌های ابری برای دورزدن تحریم استفاده کند.

گفتنی است تلگرام قصد دارد ارز دیجیتال ویژه خود با نام گرام را منتشر کند. این پیام‌رسان تاکنون توانسته ۱/۷ میلیارد دلار از این ارز دیجیتال را پیش فروش کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads