مهر ۵, ۱۴۰۱

بهترین سخت‌ افزار های استخراج بیت کوین (به‌روزرسانی ۲۰۱۹)

  • توسط حامد پاکدامن
  • آوریل 16, 2018
  • 0
بهترین سخت‌ افزار های استخراج بیت کوین به انتخاب نشریه Digital Trends

استخراج بیت کوین روزگاری از طریق سخت‌افزارهای رایانه خانگی نیز قابل انجام بود. اما امروزه این کار خود به یک صنعت تبدیل شده است. برای استخراج این ارز دیجیتال به انرژی الکتریکی ارزان‌قیمت، جریان هوا برای خنک کردن این سخت‌افزار و از همه مهم‌تر، سخت افزار قدرتمند نیاز دارد. شاید شما هم علاقمند به استخراج بیت کوین باشید و بخواهید بهترین سخت افزار های بیت کوین موجود در بازار را بشناسید. نشریه دیجیتال ترندز (Digital Trends) در مطلبی به معرفی بهترین سخت‌ افزار استخراج بیت کوین (از نوع ASIC) پرداخته است. این مطلب در سال ۲۰۱۹ توسط ارزنگار به‌روزرسانی شده است.

با وجود اینکه بیشتر آلت کوین‌ها (ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین) را می‌توان از طریق ریگ استخراج کارت گرافیکی (ترکیب چندین کارت گرافیک) ایجاد کرد، استخراج بیت کوین به شدت رقابتی و دشوار است. برای ماینینگ بیت کوین نیاز به دستگاه خاص دارید که اسیک (ASIC) نام دارد. با وجود مشابهت زیاد میان تراشه‌های موجود در این سخت افزار، میزان مصرف انرژی و نیز راهکارهای خنک‌سازی آنها با هم تفاوت دارد.

برای آشنایی بهتر و تفاوت آن سایر تجهیزات رایانه‌ای توصیه می‌کنیم مطلب «سخت افزار اسیک (ASIC) برای استخراج ارز دیجیتال» را حتما مطالعه بفرمایید.  

با بهره‌گیری از برق ارزان‌قیمت و سخت افزار اسیک (ASIC) می‌توان به راحتی از استخراج بیت کوین کسب درآمد کرد. گفتنی است درآمد ناشی از استخراج بیت کوین به عوامل متعددی نظیر قیمت بیت کوین در بازار، میزان برق مصرفی و نیز سختی شبکه بستگی دارد.

حال بیایید به بررسی بهترین تجهیزات استخراج بیت کوین بپردازیم.

بهترین سخت‌ افزار استخراج بیت کوین: انتماینر اس ۱۷

بی‌تردید بهترین گزینه سخت افزاری پیش رو برای ماینینگ بیت کوین، بیتمین انتماینر اس ۱۷ (Bitmain Antminer S۱۷) است. این دستگاه بهترین عملکرد استخراج را نسبت به توان برق مصرفی در میان همه دستگاه‌های مشابه دارد. شرکت بیتمین پیشتاز در زمینه تولید سخت‌ افزار اسیک (ASIC) ویژه ماینینگ است و دستگاه انتماینر اس‌ ۱۷ فعلا بهترین محصول آن تاکنون به شمار می‌رود. اسیک انتماینر اس ۱۷ برای استخراج بیت کوین و نیز سایر ارزهای دیجیتال دارای الگوریتم SHA-256 (نظیر بیت کوین کش) به کار می‌رود. این دستگاه از ۷ آوریل ۲۰۱۹ (۲۰ فروردین ۹۸) در وب‌سایت رسمی بیتمین پیش‌فروش شد.

استخراج بیت کوین انتماینر اس ۱۷

انتماینر اس ۱۷ از سه مزیت عمده یعنی مصرف انرژی بهتر، نرخ هش بالاتر و نیز سازگاری با مدل قدیمی‌تر انتماینر اس ۱۵ (Antminer S 15) برخوردار است. در ساخت این اسیک از تراشه نسل دوم ۷ نانومتری بی‌ام۱۳۹۷ (BM1397) استفاده شده است. این تراشه پیشرفته قرار گرفته در سری اسیک‌های انتماینر اس ۱۷ از ۲۸/۶ درصد بهبود در مصرف انرژی (در مقایسه با اسیک‌های قبلی بیتمین که دارای تراشه بی‌ام۱۳۹۱ بودند) برخوردار است.

انتماینر اس ۱۷ در سه مدل عرضه می‌شود که عبارتند از:

  • انتماینر اس ۱۷ پرو (Antminer S17 Pro)
  • انتماینر اس۱۷ (Antminer S17)
  • انتماینر تی ۱۷ (Antminer T17)‌

گفتنی است انتماینر اس ۱۷ پرو در دو نوع ۵۰ و ۵۳ تراهش و مدل اس۱۷ نیز در دو نوع ۵۳ و ۵۶ تراهش عرضه می‌شود. وزن این اسیک ۹۵۰۰ گرم بوده و دارای ۳ برد تراشه و ۱۴۴ تراشه است. صدای تولیدی توسط این دستگاه ۸۲ دسی‌بل است. همچنین از ۴ فن خنک‌کننده (مشابه نمونه به کار رفته در مدل اس ۱۵) استفاده شده است. توان مصرفی دستگاه نیز ۲۰۹۴ وات است. از اسیک انتماینر اس ۱۷ می‌توان در دمای بین ۵ تا ۴۵ درجه سانتیگراد و رطوبت محیطی ۵ تا ۹۵ درصد بهره گرفت.

انتماینر اس ۱۷

دستگاه اسیک اس ۱۷ پرو دارای ۳ نوع تنظیم است که مصرف انرژی آنها به ترتیب ۴۵، ۳۹/۵ و ۳۶ ژول بر تراهش است.

برای آگاهی از میزان درآمد استفاده از این اسیک برای استخراج بیت کوین (و یا سایر ارزهای دیجیتال) می‌توانید به صفحات مربوط در سایت اسیک‌ماینر ولیو مراجعه نمایید:

انتماینر اس ۱۵ (Antminer S15)

انتماینر اس ۱۵ نیز یک اسیک دیگر ویژه استخراج بیت کوین است که توسط شرکت چینی بیتمین عرضه شده است. این اسیک نیز بر خلاف مدل‌های قبلی (نظیر اس ۹) از تراشه‌های ۷ نانومتری استفاده می‌کند. این دستگاه دارای دو حالت عملکردی «عادی» و «کم‌مصرف» است. در حالت عادی، اس ۱۵ نرخ هشی برابر با ۲۸ تراهش دارد و در حالت دوم نیز این میزان به ۱۷ تراهش می‌رسد.

انتماینر اس ۱۵ استخراج بیت کوین

توان دستگاه‌های استخراج بیت کوین همواره از مهم‌ترین مولفه‌های تعیین سودآوری آن به شمار می‌روند. انتماینر اس ۱۵ در حالت عادی ۱۵۹۶ وات و در حالت کم‌مصرف نیز ۸۵۰ وات مصرف می‌کند. یکی از مزیت‌های دستگاه انتماینر اس ۱۵ برای استخراج بیت کوین این است که نیازی به منبع تغذیه خارجی ندارد. این دستگاه دارای یک منبع تغذیه ویژه است که بر روی آن قرار می‌گیرد.

اسیک اس ۱۵ مجهز به ۲ فن خنک‌کننده است. همچنین ۳ برد تراشه دارای ۱۸۹ تراشه ۷ نانومتری نیز درون این دستگاه قرار دارد. صدای تولیدی توسط اس ۱۵ برابر با ۷۶ دسی‌بل است. همچنین دمای عملکرد آن نیز بین ۵ تا ۴۵ درجه سانتیگراد تعیین‌ شده است.

برای آگاهی از میزان سوددهی این دستگاه نیز می‌توانید به این نشانی مراجعه کنید.

انتماینر تی ۱۵ (Antminer T15)

انتماینر تی ۱۵ در دسامبر ۲۰۱۸ و همزمان با عرضه اسیک اس ۱۵ وارد بازار شد. اصلی‌ترین تمایز انتماینر تی ۱۵ با مدل اس ۱۵ در عملکردشان است. در واقع توان پردازشی تی ۱۵ تا حدی پایین‌تر از مدل اس ۱۵ است. در واقع، توان پردازشی این دستگاه برابر با ۲۳ تراهش است که ۵ تراهش از حالت عادی اس ۱۵ پایین‌تر به شمار می‌رود.

توان برق مصرفی توسط انتماینر تی ۱۵ برابر با ۱۵۴۱ وات است. این دستگاه دارای دو ۲ن برای خنک‌ کردن است. صدای تولیدی توسط آن نیز شدتی برابر با ۷۵ دسی‌بل دارد.

انتماینر تی ۱۵ استخراج بیت کوین

این محصول ۶۶۰۰ گرم وزن داشته و ابعادی برابر ۱۷۶ در ۲۰۵ در ۲۷۹ میلیمتر دارد. دمای عملکرد آن بین ۵ تا ۴۵ درجه سانتیگراد بوده و محیط مناسب برای آن هم باید رطوبتی بین ۵ تا ۹۵ درصد داشته باشد.

برای آگاهی از میزان سوددهی این دستگاه نیز می‌توانید به این نشانی مراجعه کنید.

انت ماینر اس ۱۱ (S11)

در نوامبر ۲۰۱۸ بود که شرکت بیتمین، محصول جدید خود یعنی انت ماینر اس ۱۱ (Antminer S11) را روانه بازار کرد. این اسیک دارای حداکثر نرخهش ۲۰/۵ تراهش بر ثانیه ونیز مصرف انرژی ۱۵۳۰ وات است. این اسیک استخراج بیت کوین ۶۵۰۰ گرم وزن و ابعادی برابر با ۱۷۶ در ۲۲۱ در ۲۷۹ میلیمتر دارد. در ساخت این اسیک از تراشه‌های ۱۶ نانومتری استفاده شده است. اسیک انت ماینر اس ۱۱ دارای ۲ فن بوده و خروجی صدای آن نیز ۷۶ دسی‌بل است. محیط مناسب برای این اسیک هم باید دمایی بین ۵ تا ۴۵ درجه سانتیگراد و رطوبتی بین ۵ تا ۹۵ درصد داشته باشد.

سخت افزار اسیک استخراج بیت کوین انت ماینر اس ۱۱

برای آگاهی از میزان سوددهی اسیک انت ماینر اس ۱۱ به این لینک مراجعه نمایید.

انتماینر اس ۹

یکی دیگر از گزینه‌ها برای ماینینگ بیت کوین، بیتمین انتماینر اس ۹ (Bitmain Antminer S9) است. این دستگاه نیز توسط شرکت بیتمین طراحی و تولید شده است.

بهترین سخت‌ افزار استخراج بیت کوین: بیتمین انتماینر اس۹

بهترین سخت‌ افزار استخراج بیت کوین: بیتمین انتماینر اس۹

قدرت هش انتماینر اس‌ ۹ به ۱۳ تا ۱۴ تریلیون هش در ثانیه می‌رسد که تقریبا ۳ برابر بیشتر از مدل قبلی یعنی اس۷ (S7) است. این دستگاه فقط ۱۳۰۰ وات انرژی مصرف می‌کند که به مراتب کمتر از سایر سخت افزارهای اسیک (ASIC) موجود در بازار است. به همین دلیل از نظر بهره‌وری مصرف انرژی بسیار خوب است.

یکی از مهم‌ترین این متغیرها هزینه برق مصرفی است. همچنین استفاده از این دستگاه در اتاق خواب شاید کار چندان درستی نباشد، زیرا صدای بسیار بلندی تولید می‌کند. همچنین این دستگاه باید در جایی که هوای خنک دارد قرار گیرد.

تنها دشواری موجود برای استفاده از انتماینر اس‌ ۹ را باید در به دست آوردن یکی از آنها به قیمتی خوب دانست. شرکت سازنده دیگر چیزی از آنها در انبار ندارد و واسطه‌ها معمولا آن را با قیمتی بالا می‌فروشند. با وجود اینکه می‌توان این دستگاه را به صورت دست دوم خرید، اما ممکن است خیلی زود بسوزد و بتوانید به اندازه کافی از آن استفاده کنید.

سخت‌ افزار اسیک (ASIC) بیتمین انتماینر تی ۹

با وجود اینکه انتماینر تی ۹ قدرت کمتری از انتماینر اس۹ داشته و کارایی انرژی آن نیز پایین‌تر است، گزینه‌ای محبوب در میان میانرهای بیت کوین به شمار می‌رود، زیرا خریداران گارانتی آن دو برابر انتماینر اس۹ است. همچنین برای آن دسته از کاربرانی که به دنبال دستگاهی با حداقل نیاز به تنظیمات پیشرفته هستند، تی۹ گزینه‌ای بهتر است.

سخت‌ افزار اسیک (ASIC) بیتمین انتماینر تی۹ برای استخراج بیت کوین

سخت‌ افزار اسیک (ASIC) بیتمین انتماینر تی۹ برای استخراج بیت کوین

سخت افزار اسیک (ASIC) انتماینر تی۹ از نرخ هش ۱۱/۵تریلیون هش در ثانیه برخوردار است و توان آن نیز ۱۴۵۰ وات است. سایت شرکت سازنده می‌گوید نسخه بعدی این محصول شاید نرخ هشی نزدیک به ۱۲/۵ تریلیون در ثانیه نیز داشته باشد. اما برای این کار توان آن نیز به ۱۵۷۶ وات خواهد رسید. گفتنی است این اسیک نیز در حال حاضر صرفه اقتصادی ندارد.

 سخت‌ افزار اسیک (ASIC) بیتمین انتماینر اس۷

با وجود اینکه اینتمایر اس۷ از رقبای جدیدتر ضعیف‌تر و نارکارآمدتر است، اما گزینه خوبی برای آن دسته از ماینرهایی که بودجه زیادی ندارد محسوب می‌شود. نرخ هش این دستگاه ۴/۷ تریلیون در ثانیه است و توان مصرفی‌اش نیز برابر یا ۱۳۰۰ وات است. به همین دلیل نمی‌توان نتایجی همانند تی۹ یا اس۹ از آن گرفت. با این وجود قیمت پایین‌تر انتماینر اس۷ را باید نقطه قوت آن دانست.

سخت‌ افزار اسیک (ASIC) بیتمین انتماینر اس۷ برای استخراج بیت کوین

سخت‌ افزار اسیک (ASIC) بیتمین انتماینر اس۷ برای استخراج بیت کوین

شرکت سازنده دیگر انتماینر اس۷ را نمی‌فروشد و همانند البته دیگر صرفه اقتصادی استخراج هم ندارد، زیرا دستگاه‌های جدید‌تر بازده به مراتب بیشتری دارند.

سخت‌ افزار اسیک (ASIC) آوانلون ۷۴۱ (Avalon 741)

شرکت بیتمین بزرگ‌ترین تولیدکننده سخت افزار اسیک (ASIC) برای ماینینگ بیت کوین به شمار می‌رود. با یان وجود این شرکت تنها بازیگر باین صنهت نیست. شرکت کانان (Canaan) نیز یک شرکت دیگر چینی است که سخت افزارهایی برای استخراج بیت کوین تولید می‌کند. با این وجود خرید سخت افزار تولید کانان دشوار است، زیرا باید آنها را در بسته‌هایی ۲۰ تایی و قیمتی بیش از ۳۵۰۰۰ دلار بخرید!

سخت‌ افزار اسیک (ASIC) آوانلون ۷۴۱ (Avalon 741)

سخت‌ افزار اسیک (ASIC) آوانلون ۷۴۱ (Avalon 741)

با وجود اینکه سخت افزار شرکت کانان از نظر قدرت و نیز بهره‌وری انرژي شبیه به انتماینر اس۹ هستند، پیدا کردن آنها در بازار بسیار دشوار است. البته پیدا کردن آوالون ۷۴۱ کار چندان دشواری نیست. اما این سخت‌ افزار بهره‌وری و عملکرد چندان بالایی ندارد.

نرخ هش آوالون ۷۴۱ برابر با ۷ تریلیون هش بر ثانیه است و توان مصرفی ۱۱۵۰ واتی نیز دارد. این اسیک نیز دیگر بازده اقتصادی ندارد.

سخت‌ افزار اسیک (ASIC) پانگولین ماینر ام۳اکس (Pagolin Miner M3X)

تراشه‌های به کار رفته در پانگولین ماینر به مراتب بزرگ‌تر از تراشه‌ّهای به کار رفته در دستگاه‌های مشابه است. سخت افزار اسیک (ASIC) بیتمین انتماینر اس۹ و سایرین از تراشه‌های ۱۶نانومتری استفاده می‌کنند. در حالی که ام۳اکس دارای ۲۰۰ تراشه‌‌ ۲۸ نانومتری است. همچنین توان مصرفی برق آن نیز ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ وات است. به این ترتیب پانگولین ماینر ام۳اکس لقب پرمصرف‌ترین سخت افزار اسیک ماینینگ بیت کوین این لیست را به خود اختصاص می‌دهد. در مقابل، نرخ هش آن بین ۱۲ تا ۱۳/۵ تریلیون هش در ثانیه است که یکی از بهترین‌ها در بازار است.

سخت‌ افزار اسیک (ASIC) پانگولین ماینر ام۳اکس (Pagolin Miner M3X) برای استخراج بیت کوین

سخت‌ افزار اسیک (ASIC) پانگولین ماینر ام۳اکس (Pagolin Miner M3X) برای استخراج بیت کوین

یکی دیگر از مزیت‌های پانگولین ماینر ام۳اکس را باید در قیمت آن دانست.

توصیه می‌کنیم مطلب «سرمایه گذاری روی بیت کوین :‌ نکاتی آموزشی برای تازه‌کاران» را نیز مطالعه بفرمایید. برای آگاهی از آخرین قیمت این ارز دیجیتال در بازار و عوامل موثر بر آن هم می‌توانید مطلب «قیمت بیت کوین» را بخوانید. 

اگر هم از جمله کسانی هستید که خبر درآمد بی‌دردسر و بیت کوین رایگان به گوش‌تان خورده، توصیه می‌کنیم «کریپتوتب، بیت کوین رایگان و توهم کسب درآمد!» را حتما مطالعه بفرمایید. 

کانال تلگرام ارزنگار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads