آذر ۱۰, ۱۴۰۰

نوآوری استارتاپ هلندی: استخراج ارز دیجیتال با دمای بدن!

  • توسط حامد پاکدامن
  • آوریل 15, 2018
  • 0
نوآوری استارتاپ هلندی: استخراج ارز دیجیتال با دمای بدن

یک موسسه هلندی به تازگی پروژه‌ای نوآورانه را آغاز کرده که هدف آن، طراحی رویکردی پایدار در زمینه استخراج رمزارزهاست. در این شیوه، استخراج ارز دیجیتال با دمای بدن صورت می‌گیرد.

مانوئل بلتران (طراح این پروژه) می‌گوید: «ما از چند نفر خواستیم لباسی ویژه بپوشند که دمای بدن آنها را جذب می‌کرد. این دما برای تولید الکتریسته استفاده می‌شود و این انرژی نیز صرف استخراج ارز دیجیتال می‌شود.» او هدف از این پروژه را تشویق گفتگو درباره پیامدهای سیاسی و اجتماعی بهره‌گیری از فناوری‌های مختلف عنوان کرد.

این فناوری در اروپا بر روی ۳۷ نفر که در در مجموع به مدت ۲۱۲ ساعت در آزمایشگاه این شرکت حضور داشتند اجرا شد. انرژی تولید شده برای استخراج ورت‌کوین (vertcoin) و استارت‌کوین (startcoin) به کار گرفته شد. دلیل انتخاب این دو رمزارز این است که انرژی کمتری برای استخراج نیاز دارند. محاسبات صورت گرفته توسط این شرکت نشان می‌دهد اگر بخواهیم از این فناوری برای استخراج یک بیت کوین استفاده کنیم، به مدت یک ماه باید از دمای بدن ۴۴ هزار نفر استفاده کرد.استخراج ارز دیجیتال با دمای بدن

گفتنی است ۸۰ درصد از ارزهای دیجیتال استخراج شده در این پروژه به خود کاربران تعلق گرفت و ۲۰ درصد نیز به شرکت می‌رسید.

بازدهی این شیوه نسبت به سایر شیوه‌ها چندان بالا نیست. مدیران پروژه مذکور اعلام کردند هدف از آن، کسب فرصتی برای کسب درآمد برای شرکت‌کنندگان نبود، بلکه می‌خواستند پروژه‌ای مفهومی را درباره آینده ارتباط انسان با فناوری اجرا کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads