مرداد ۱۷, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • سرمایه‌گذار و میلیارد معروف سیلیکون‌ولی: قیمت بیت کوین تا ۲۰۲۲ به ۲۵۰ هزار دلار می‌رسد

سرمایه‌گذار و میلیارد معروف سیلیکون‌ولی: قیمت بیت کوین تا ۲۰۲۲ به ۲۵۰ هزار دلار می‌رسد

  • توسط حامد پاکدامن
  • آوریل 15, 2018
  • 0
سرمایه‌گذار و میلیارد معروف سیلیکون‌ولی: قیمت بیت کوین تا ۲۰۲۲ به ۲۵۰ هزار دلار می‌رسد

تیم دراپر که یکی از سرشناس‌ترین چهره‌ها در دنیای سرمایه‌گذاری حوزه فناوری‌های نو به شمار می‌رود بر این باور است که قیمت بیت کوین چهار سال آینده به بیش از ۳۰ برابر قیمت کنونی خواهد رسید. او می‌گوید: «فکر می‌کنم قیمت بیت کوین تا ۲۰۲۲ به ۲۵۰ هزار دلار برسد. ممکن است دیگران فکر کنند شما دیوانه‌اید که چنین فکری می‌کنید! اما باور کنید. این اتفاق روی خواهد داد و البته بسیار هم خوب خواهد بود.»

بررسی سوابق پیش‌بینی‌های تیم دراپر نشان می‌دهد بسیاری از پیش‌بینی‌های او درباره قیمت بیت کوین درست بوده است. به همین دلیل، بازار ارز دیجیتال این اظهارات را جدی می‌گیرد. این سرمایه‌گذار معروف در سال ۲۰۱۵ پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین در پایان سال ۲۰۱۷ به بیش از ۱۰ هزار دلار می‌رسد. گفتنی است قیمت این رمزارز در روز ۳۱ دسامبر ۲۰۱۷ (آخرین روز ۲۰۱۷) به ۱۳ هزار دلار رسید.

۳۰ هزار بیت کوین، هر کدام به قیمت ۶۰۰ دلار

تیم دراپر دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق از دانشگاه استنفورد و نیز ام‌بی‌ای از هاروارد است. او در سال ۲۰۱۴ تعداد ۳۰ هزار بین کوین را به قیمت مجموع ۱۸/۵ میلیون دلار (هر بیت کوین به مبلغ ۶۰۰ دلار) در یک حراجی خرید. با در نظر گرفتن قیمت کنونی بیت کوین (حدود ۸ هزار دلار) تیم دراپر اکنون حدود ۲۴۰ میلیون دلار ثروت (فقط از بیت کوین) دارد. بی‌تردید این میزان بازگشت سرمایه برای ۴ سال قابل توجه است. او پیش از این نیز اعلام کرده بود که ارزهای دیجیتال جهان در آینده به شدت گسترش یافته و جهان را فتح خواهند کرد.

بلاک چین تحول‌آفرین است

تیم دراپر همچنین پیش‌بینی کرد که بلاک چین موجب ایجاد تحولاتی اساسی در حوزه صنایع مالی، سلامت و نیز بسیاری دیگر از صنایع خواهد شد. او می‌گوید: بلاک چین صادق است، سرراست است، قابل دستکاری نیست و منصف است.» او همچنین مدتی پیش نیز در گفتگو با یک نشریه ضمن ابراز اطمینان خاطر خود بر پیشتازی فناوری بلاک چین گفت: «بلاک چین یک از اصلی‌ترین فناوری‌های تحول‌آفرین است که در تاریخ تجربه کرده‌ایم. واقعا باید قدر آن را بدانیم.»

البته دراپر تنها میلیاردی نیست که این نگاه مثبت را به بلاک چین دارد. خانواده راکفلر (با ثروتی بالغ بر یک تریلیون دلار) نیز اخیرا اقداماتی برای راه‌اندازی شرکتی به منظور فعالیت در زمینه بلاک چین انجام داده است. دیوید پکمن (مدیر بازوی سرمایه‌گذاری خطرپذیر خانواده راکفلر) اعلام کرد که این مجموعه علاقه‌ای به کسب سود کوتاه‌مدت ندارد و در عوض به دنبال سرمایه‌گذاری بلندمدت در زمینه بلاک چین است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads