شهریور ۲۹, ۱۴۰۰

استفاده شیلی از بلاک چین اتریوم برای ثبت اطلاعات شبکه انرژی

  • توسط حامد پاکدامن
  • آوریل 10, 2018
  • 0
استفاده شیلی از بلاک چین اتریوم برای ثبت اطلاعات شبکه انرژی

دولت شیلی اعلام کرد قصد دارد از بلاک چین اتریوم به عنوان ابزاری برای ثبت داده‌های آماری مربوط به بخش انرژی این کشور استفاده کند.

کمیسیون ملی انرژی شیلی که بخشی از وزارت انرژی این کشور به شمار می‌رود اعلام کرد داده‌ها را در دفتر کل توزیع شده شبکه اتریوم قرار می‌دهد تا ضمن افزایش امنیت این اطلاعات، دسترسی عموم به آن نیز تسهیل شود.

این کمیسیون از هک شدن و دستکاری این داده‌های آماری نگران است و به همین دلیل به فناوری بلاک چین روی آورده است. رویکرد نوین اتریوم شیوه‌ای جایگزین برای ذخیره اطلاعات است که در آن، داده‌های مختلف بین گره‌ها (رایانه‌ها) موجود در شبکه توزیع می‌شود و امکان دستکاری و هک شدن این اطلاعات به کمترین میزان خود می‌رسد.

این کمیسیون از مدتی پیش شروع به قرار دادن اطلاعات مختلفی نظیر ظرفیت واحدهای فعال تولید انرژی، متوسط قیمت بازار، حاشیه سود و قیمت حامل‌های انرژی بر روی بلاک چین کرده است.

پس از اتمام این فاز که «انرژی آزاد» (Energia Abierta) نام دارد، این کمیسیون به بررسی نتایج پرداخته و آن را با سایر شرکت‌ها و نیز دارات دولتی در میان خواهد گذاشت.  وزارت انرژی شیلی اعلام کرد که دسترسی به صدها هزار سرور (شبکه اتریوم) برای تایید اعتبار داده‌ها سبب می‌شود داده‌های موجود در آن از امنیت بیشتری برخودار بوده و دستکاری آن دشوارتر شود.

فناوری بلاک چین امکان ذخیره اطلاعات به شکلی امن، دایمی و ضد هک را ارایه می‌دهد. برای آشنایی با این فناوری توضیه می‌کنیم مطلب «بلاک چین به زبان ساده» را نیز مطالعه بفرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت ارزها

ads