تیر ۱۰, ۱۴۰۱

جورج سوروس نیز به جمع سرمایه‌گذاران بیت کوین می‌پیوندد

  • توسط حامد پاکدامن
  • آوریل 7, 2018
  • 0
جورج سوروس نیز به جمع سرمایه‌گذاران بیت کوین می‌پیوندد

جورج سوروس (سرمایه‌دار معروف آمریکایی) که در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد ارزهای دیجیتال را حباب خوانده بود، اکنون قرار است از طریق یکی از صندوق‌های مالی خود بر روی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کند.

آدام فیشر (مدیر سرمایه‌گذاری کلان در صندوق سوروس) طی چند ماه گذشته مجوز داخلی لازم برای سرمایه‌گذاری روی رمزارزها را به دست آورد.

نکته جالب اینجاست که سوروس ۸۷ ساله در اجلاس جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس گفته بود ارزهای دیجیتال نمی‌توانند عملکردی همانند ارزهای رسمی داشته باشند و دلیل آن نیز نوسان شدید قیمت آنهاست. البته او در صحبت‌ّهای خود اشاره‌ای به کاهش دایمی و شدید قیمت این ارزها (که برخی کارشناسان به آن باور دارند) نکرد. جورج سوروس در این سخنرانی گفت: «تا وقتی که خودکامگی در دنیا رو به اوج باشد، آینده‌ای متفاوت در انتظارمان خواهد بود، زیرا حاکمان این کشورها برای ایجاد مقری در کشورهای دیگر از بیت کوین استفاده خواهند کرد.‌»

از زمان این سخنرانی تاکنون، قیمت بیت کوین حدود ۴۱ درصد افت کرده است. افت شدید ارزش ارزهای دیجیتال طی ۶ ماه گذشته سبب شد برخی سرمایه‌گذاران در سرمایه‌گذاری بر روی این دارایی‌های دیجیتال تردید کنند.

نمودار افت قیمت بیت کوین و زمان سخنرانی جورج سوروس

نمودار افت قیمت بیت کوین و زمان سخنرانی جورج سوروس

اما جورج سوروس پیش از این نیز به صورت غیرمستقیم بر روی رمزارزها سرمایه‌گذاری کرده بود. این شرکت بخشی در سه ماهه چهارم در سایت اوراستوک (Overstock.com) سرمایه‌گذاری کرد و به سومین سهام‌دار اصلی این شرکت فعال در حوزه تجارت الکترونیک تبدیل شد. این شرکت قصد داشت یک صرافی برای خرید و فروش این ارزها تاسیس کند و در عین حال، ارز خاصی برای خرید و فروش در این پلتفرم طراحی کند.

حدود یک ماه پیش بود که اوراستوک اعلام کرد کمیسیون امنیت و تبادل ایالات متحده به عرضه اولیه سکه (ICO) این شرکت مشکوک شده و از شرکت کسب اطلاعات کرده است. همین امر سبب شد ارزش سهام اوراستوک ناگهان ۴۰ درصد افت کند.

در چند ماه اخیر، خبرهای متعددی از عزم دولت‌ها در کشورهای مختلف برای نظارت بر خرید و فروش ارزهای دیجیتال مطرح شده است. همین امر سبب ایجاد هراس در برخی سرمایه‌گذاران شده است. از سویی دیگر، در سال ۲۰۱۷ شاهد ایجاد ۱۶۷ صندوق سرمایه‌گذاری مرتبط با ارزهای دیجیتال بودیم و در سال جاری میلادی نیز تاکنون ۲۰ صندوق این چنینی ایجاد شده است.

اگر شما هم تمایل به خرید بیت کوین و سرمایه‌گذاری روی آن دارید، توصیه می‌کنیم مطلب «خرید بیت کوین: آموزش تصویری و گام‌به‌گام» را مطالعه بفرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads