مرداد ۱۷, ۱۴۰۱
  • صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • عرضه اولین کیف پول ارز دیجیتال اندرویدی با قابلیت دسترسی به شبکه لایتنینگ

عرضه اولین کیف پول ارز دیجیتال اندرویدی با قابلیت دسترسی به شبکه لایتنینگ

  • توسط حامد پاکدامن
  • آوریل 6, 2018
  • 0
عرضه اولین کیف پول ارز دیجیتال اندرویدی با قابلیت دسترسی به شبکه لایتنینگ- اکلر

کاربران بیت کوین از این به بعد می‌توانند از طریق گوشی هوشمند خود نیز به شبکه لایتنینگ دسترسی داشته باشند. استارتاپ فرانسوی ACINQ نخستین نسخه از کیف پول اکلر (Eclair) را منتشر کرد که بر روی گوشی‌های اندرویدی (نسخه ۵ به بالا) قابل نصب است. به این ترتیب کاربران می‌توانند از طریق این اپلیکیشن به شبکه لایتنینگ بیت کوین دسترسی داشته باشند. این نخستین اپلیکیشن کیف پول ارز دیجیتال است که امکان دسترسی به شبکه لایتنینگ را به کاربر می‌دهد. گفتنی است یکی از کاربردهای اصلی شبکه لایتنینگ برای پرداخت‌های روزمره با بیت کوین است.

اما شبکه لایتنینگ (Lightening Netwrok) چیست؟ انجام تراکنش بر روی شبکه بیت کوین معمولا بسیار زمان‌بر بوده و مبلغی نیز به ازای هر تراکنش به عنوان کارمزد کسر می‌شود. شبکه لایتنینگ یک شبکه سوار شده بر روی شبکه اصلی بیت کوین است که می‌تواند تراکنش‌های انتقال بیت کوین را به صورت آنی به انجام رساند و صرفه‌جویی زمانی و مالی را برای کاربر به همراه داشته باشد. به این ترتیب یکی از اصلی‌ترین مشکلات بیت کوین حل می‌شود. در صورت تمایل می‌توانید مطلب «شبکه لایتنینگ (Lightening Network) به زبان ساده» را مطالعه بفرمایید.

اپلیکیشن کیف پول اکلر (Eclair) به زبان اسکالا (Scala) نوشته شده است. دو نرم‌افزار دیگر نیز برای ارتباط با شبکه لایتنینگ وجود دارد. یکی از آنها که توسط لایتنینگ لبز منتشر شده به زبان گو (Go) نوشته شده است. نرم‌افزار سوم نیز که توسط بلاکاستریم (Blockstream) تهیه شده به زبان سی (C) است.

کیف پول اکلیر: اپلیکیشن کیف پول ارز دیجیتال با قابلیت دسترسی به شبکه لایتنینگ

کیف پول اکلیر: اپلیکیشن کیف پول ارز دیجیتال با قابلیت دسترسی به شبکه لایتنینگ

استارتاپ فرانسوی ACINQ در پستی درباره این محصول نوشت: «اکلیر والت، نسل بعدی کیف‌های پول بیت وین مبتنی بر شبکه لایتنینگ است. از این کیف پول می‌توان به عنوان کیف پول معمولی بیت کوین استفاده کرد و در عین حال برای پرداخت‌های سریع و کم هزینه از اتصال آن به شبکه لایتنینگ بهره گرفت.»

همان طور که دیدید، اپلیکیشن کیف پول اکلر (Eclair) می‌تواند به بلاک چین بیت کوین و نیز به شبکه لایتنینگ متصل شود. به همین دلیل نیازی نیست کاربران کیف پول بیت کوین خود را به دو قسمت برای هر کدام از اینها تقسیم کنند. این اپلیکیشن از زمان انتشار تاکنون با استقبال خوبی از سوی کاربران روبرو شده است.

با این حال مواردی وجود دارد که کاربران باید به آن توجه کنند. کیف‌های پول ارز دیجیتال معمولا یک عبارت بازیابی را به کاربر می‌دهند که در صورت عدم دسترسی او به کیف پول، محتوای آن قابل بازیابی باشد. این عبارت بازیابی که معمولا دربردارنده چندین واژه تصادفی است باید توسط کاربر نوشته شده و در جایی امن نگهداری شود. اما این کار برای ارز دیجیتال موجود در شبکه لایتنینگ امکان‌پذیر نیست. اگر کاربر دیگر به گوشی خود دسترسی نداشته باشد، دیگر نمی‌تواند به ارز دیجیتال ذخیره شده در شبکه لایتنینگ نیز دسترسی یابد.

همچنین اپلیکیشن کیف پول اکلر (Eclair) در حال حاضر قادر به دریافت ارز دیجیتال نیست. افزون بر این چون این اپلیکیشن به تازگی طراحی شده، ممکن است اشکالاتی داشته باشد و این مشکلات منجر به از دست رفتن رمزارز کاربران شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads