تیر ۱۰, ۱۴۰۱

عرضه ارز دیجیتال ملی با پشتوانه طلا توسط ونزوئلا

  • توسط حامد پاکدامن
  • آوریل 5, 2018
  • 0
عرضه ارز دیجیتال ملی با پشتوانه طلا توسط ونزوئلا

بنا به گزارش راشا تودی، ونزوئلا پس از عرضه نخستین ارز دیجیتال ملی در جهان با نام «پترو» این بار برنامه‌ای برای عرضه ارز دیجیتال ملی با پشتوانه طلا در دست اقدام دارد. رسانه‌های محلی ونزوئلا اعلام کردند نیکلاس مادورو (رئیس جمهور این کشور) در دیدار با اعضای یک حزب سیاسی درباره این طرح سخن گفت. این ارز دیجیتال جدید «پترو اورو» (Petro oro) نام دارد و قرار است از پشتوانه طلا برخوردار باشد. به این ترتیب، با عرضه دومین ارز دیجیتال ونزوئلا، این کشور رکورد جدیدی را به نام خود ثبت خواهد کرد.

مدتی پیش بود که این کشور آمریکای لاتین از ارز دیجیتال ملی خود با نام «پترو» (Petro) رونمایی کرد. پترو اولین رمزارز ملی دنیا و نیز تنها ارز دیجیتالی است که دارای پشتوانه ملموس است. گزارش‌ها حاکی از آن است که این کشور توانست مبلغ قابل توجهی را به عنوان پیش‌فروش پترو به دست آورد. رئیس جمهور ونزوئلا به شرکت‌های مهم این کشور دستور داده قراردادهایی با مشتریان با پترو امضاء کنند.

ظاهرا هدف ونزوئلا از راه‌اندازی این ارز دیجیتال، دور زدن تحریم‌های بین‌المللی بوده است. به همین دلیل دونالد ترامپ (رئیس جمهور آمریکا) شهروندان ایالات متحده را از خرید و فروش با پترو منع کرد. همچنین پس از مطرح شدن حرف و حدیث‌هایی درباره احتمال بازپس‌دهی بدهی ونزوئلا به روسیه در قالب پترو، مقامات روس این مساله را تکذیب کردند.

در مطلب جداگانه‌ای با عنوان «چرا پترو (ارز دیجیتال ونزوئلا) از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال متفاوت است؟» بیشتر درباره این رمزارز توضیح دادیم.

هنوز جزييات بیشتری از عرضه «پترو اورو»، میزان طلای پشتوانه آن و زمان‌بندی پیش‌فروش اعلام نشده است.

گفتنی است کشورهای دیگری نظیر روسیه و کامبوج نیز قصد دارند ارز دیجیتال ملی خود را منتشر کنند.

در صورت تمایل می‌توانید مطلب تحلیلی «پدیده اقتصادی ۲۰۱۸: انتشار ارز دیجیتال ملی توسط کشورهای مختلف» که به واکاوی این روند نوین می‌پردازد را نیز مطالعه بفرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارزها

ads